Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Mehmet Şimşek arasında kriz mi çıktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında yerel seçimler öncesinde ciddi bir kriz yaşandığı ve iplerin kopma noktasına geldiği öne sürüldü. Erdoğan ile Şimşek arasındaki yüksek tansiyonun 'küresel' güçlerin harekete geçmesiyle ile yumuşadığı iddia edildi. Konuya ilişkin son dakika gelişmesi kaydedildi. Bakan Şimşek sessizliğini bozdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Mehmet Şimşek arasında kriz mi çıktı?
Son Güncelleme: 16 Nisan 2024 Salı 14:35
16 Nisan 2024 Salı 14:30

Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iplerin koptuğuna dair haberler yazıldı.

Konu olan haberlerle ilgili İletişim Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mehmet Şimşek arasında kriz yaşandığı iddialarını yalanladı.

"ERDOĞAN-ŞİMŞEK" KRİZİ İDDİASINA YANIT
Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Bazı basın yayın organlarında yer alan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü" iddiası doğru değildir.

"HERHANGİ BİR GERGİNLİK YAŞANMAMIŞTIR"
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

"PROGRAM KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR"
Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir."

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, haberlere ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kasıtlı bir gündem oluşturulduğunu, dedikodulara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

Şimşek'in açıklaması şöyle:

Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var. Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır. Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar