Cibaliya Mülteci Kampı ikinci kez vuruldu: Çok sayıda ölü var

İsrail'in yeniden Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye mülteci kampını vurduğu açıklandı. Saldırıda onlarca Filistinli'nin öldüğü belirtildi. İsrail ordusu dün akşam saatlerinde de Cibaliye kampını vurmuştu, saldırı sonucu en az 50 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Cibaliya Mülteci Kampı ikinci kez vuruldu: Çok sayıda ölü var
Son Güncelleme: 1 Kasım 2023 Çarşamba 18:47
1 Kasım 2023 Çarşamba 18:45

Filistin Haber Ajansı, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye mülteci kampının dünün ardından bugün de vurulduğunu duyurdu. 

Bölgeden gelen ilk bilgilere göre bombalı saldırı sonucu onlarca kişi öldü ve yaralandı. 

Öte yandan Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının son 24 saatte 271 artarak 8 bin 796'ya yükseldiğini açıkladı. Yaşamını yitirenlerin 3 bin 648'inin ise çocuk olduğu duyuruldu.

DÜN DE VURULMUŞTU

İsrail ordusu özellikle Gazze ve Kuzey Gazze'deki saldırıları yoğunlaştırmış durumda. Bölgede kara operasyonları da başladı. İsrail dün Cibaliye'deki mülteci kampına büyük saldırılar düzenledi. Vurulan kampta yaşayan 50'den fazla Filistinli sivilin öldüğü açıkladı.

İsrail ordusu, Cibaliye'deki kampa yapılan saldırıyı üstlendi. Ordu sözcüsü bölgede Hamas karargahı olduğunu öne sürdü. İsrail ordusunun Gazze'ye karadan girmesinin ardından "savaşı yöneten" Hamas'ın üst düzey yetkilisi İbrahim Biari'yi hedef aldığı iddia edildi.

İsrail Ordu Sözcüsü, "çok sayıda teröristi" bu saldırıda öldürdüklerini iddia ederek bölgede "kapsamlı bir askeri altyapı bulunduğu için bunun diğer binaların da çökmesine yol açtığını" savundu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar