keyboard_arrow_up BİST 115.147
keyboard_arrow_down USD 3,8097
keyboard_arrow_up EURO 4,6571
keyboard_arrow_down ALTIN 162,9366
İSTANBUL 12 °
20 Ocak 2018 Cumartesi
backspace
Az Önce Oldu © 2017 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

CHP’li Tezcan: Hedefi yavru iktidar olmakmış

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, siyasette ittifak tartışmalarına değinerek "Yavru muhalefetin hedefi yavru iktidar olmakmış" dedi.

CHP’li Tezcan: Hedefi yavru iktidar olmakmış
10 Ocak 2018 Çarşamba 16:25

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

İttifak tartışmalarına değinen Tezcan, MHP'yi eleştirdi. "Geçmişte Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeli ile MHP'yi yavru muhalefet diye tabir ederdi. Yavru muhalefetin hedefi yavru iktdar olmakmış" diyen CHP Sözcüsü, şunları kaydetti:

"Siyasette ittifak olabilir ama iltihaklar olamaz. Erdoğan'ın yanında olanlar yerli ve milli, onun dışındaki herkes FETÖ'cü ve bölücü diyebir siyaset kültürü yaratılmaya çalışılıyor.

MHP iradeyi başka yere ciro edilmesini hak eden bir seçmenkitlesi mi mhp ciddi bir partidir. Kim ki bu na teşne oluyor kendisi siyaseten bütün varlığını Erdoğan'a ve saraya ipotek etmiş demektir."

"BUNLAR OHAL BAĞIMLISI OLMUŞ"

OHAL'in bir kez daha uzatılacak olmasına da değinen Tezcan, "Bunlar OHAL bağımlısı olmuş, uyuşturucu bağımlısı gibi. OHAL'siz yönetemiyorlar Türkiye'yi dedi.

OHAL'in olduğu yerde AB standartlarının olmayacağını söyleyen Tezcan, şöyle devam etti:

"Türkiye AB standartlarını hak eden bir ülkedir. AB istediği için değil, AB'nin onayı için değil, bu halk, bu millet o standartlarda yaşamayı hak ettiği için, yüksek standartlarda yaşamayı hak ettiği için Türkiye AB standartlarına ulaşmak zorundadır."

 

Yorumlar