CHP'li Engin Özkoç hakkında fezleke

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik sosyal medya paylaşımından dolayı "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret" ve "tehdit" suçundan fezleke düzenlendi.

CHP'li Engin Özkoç hakkında fezleke
Son Güncelleme: 31 Ekim 2022 Pazartesi 12:27
31 Ekim 2022 Pazartesi 12:25

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tehdit ettiği gerekçesiyle fezleke düzenlendi.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan fezlekede, Özkoç'un, Twitter hesabından 30 Ocak 2022'de yaptığı paylaşıma yer verildi.

Paylaşımda kullandığı ifadelerin, eleştiri sınırlarını aşıp kişinin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek boyutta olduğu, bu nedenle atılı suçların yasal unsurlarının oluştuğu belirtilen fezlekede, "27. dönem milletvekili Engin Özkoç'un, kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret ve tehdit suçunu işlediğine dair hakkında fezleke tanzimini gerektirir yeterli ve kanuni delilin mevcut olduğu, bu nedenle adı geçen milletvekili hakkında Anayasanın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varılmıştır" değerlendirmesine yer verildi.

Fezleke, TBMM'ye ulaştırılmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar