Cesedi bazadan çıkmıştı, babası konuştu!

Kars'ta 20 yaşındaki Yonca Aladağ'ın henüz yeni gelinken bazanın altında sıkışmış cansız bedeni bulunmuştu. Kızlarının cinayete kurban gittiğini düşünen acılı baba 'Kızım o adamla evlenmek zorunda kaldı ama resmi nikah yapmadılar.' dedi ve kan donduran 'külotlu çorap' detayını açıkladı.

Cesedi bazadan çıkmıştı, babası konuştu! - Sayfa 1

Kars'ta birkaç aylık gelinken, geçen Ocak'ta baza kapağının altına sıkışarak ölmüş olarak bulunan 20 yaşındaki Yonca Aladağ'ın ailesi, kızlarının cinayete kurban gittiğini öne sürerek, şikayetçi oldu. Baba Fevzi Aladağ, "Kızım o adamla evlenmek zorunda kaldı ama resmi nikah yapmadılar. Cesedi bazanın altındayken kıyafetlerini değiştirmişler. Külotlu çorap bile giydirmişler. Olay sabah olmuş. Her gün geç kalkan eşi, o gün saat 05.00'da uyandığını söylemiş. Şu anda da ortada yok" diye konuştu. İşte Sabah'ın haberine göre, sır ölümdeki inanılmaz detaylar...

1 6
 
Cesedi bazadan çıkmıştı, babası konuştu! - Sayfa 2

Kağızman ilçesine bağlı Akören köyünde yaşayan Yonca Aladağ(20), geçen Ocak'ta, baza kapağının altında ölmüş olarak bulundu. Birkaç ay önce "Zorunlu" olarak evlendiği ortaya çıkan Yonca'nın babası Fevzi Aladağ, kızının kazayla ölmediğini, cinayete kurban gittiğini öne sürdü.

2 6
 
Cesedi bazadan çıkmıştı, babası konuştu! - Sayfa 3

Sevgilisi Yusuf Aydın'ın, kızının fotoğraflarını montajla uygunsuz hale getirerek paylaştığını söyleyen Fevzi Aladağ, "'Kızının adı çıktı' denilince aileler arasında evlenmelerine karar verildi. Ben o zaman Kıbrıs'ta çalışıyordum. Kızımın başına çorap ördüler. Resmi nikahta yapmadılar. Daha evleneli birkaç ay olmuştu. Ne olduysa o evde oldu. Kızımın hayatını kararttılar" dedi.

3 6
 
Cesedi bazadan çıkmıştı, babası konuştu! - Sayfa 4

CESET BAZANIN ALTINDAYKEN KÜLOTLU ÇORAP GİYDİRMİŞLER

Aladağ, şöyle devam etti: Şüpheli bulgular ortaya çıkınca şimdi savcılığa başvurarak şikayetçi olduk. Çünkü, kızım bazanın altında kaldıktan 3-4 saat sonra hastaneye götürülmüş. Üstelik, kayınvalidesi ve görümceleri, kızımın cesedi bazanın altındayken kıyafetlerini değiştirmişler. Gerekçesini de, 'üzerinde gecelikleri vardı. Bu nedenle giydirdik' diye açıklamışlar. Külotlu çorap bile giydirmişler.

4 6