Erdoğan'dan 18 Mart mesajı: Çanakkale'de inanç galip geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı, "Çanakkale Zaferi, dönemin en modern ordularını dize getiren, 'Çanakkale Geçilmez' sözünü tarihe nakşeden şanlı bir destan olmuştur. İmanlı yürekler karşısında dünyanın en güçlü orduları Çanakkale’de hüsrana uğramış, inanç galip gelmiştir" dedi.

Erdoğan'dan 18 Mart mesajı: Çanakkale'de inanç galip geldi
Son Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi 13:37
18 Mart 2024 Pazartesi 13:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ettiklerini belirtti.

Erdoğan'ın mesajında öne çıkan ifadeler şöyle;

"İstiklal Harbimizde, Kıbrıs Barış Harekatı’nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz’da vatanı için, bayrağı için canını feda eden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza da bu vesileyle Allah’tan rahmet diliyorum. İmanlı yürekler karşısında dünyanın en güçlü orduları Çanakkale’de hüsrana uğramış, inanç galip gelmiştir. Çanakkale Zaferi, dönemin en modern ordularını dize getiren "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarihe nakşeden şanlı bir destan olmuştur.

Kahraman askerlerimizin iman ve azmi, milletimizin üstün fedakârlıklarıyla Çanakkale’de elde edilen eşsiz başarı, İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna da ilham vermiştir. Burada verdiği eşsiz mücadeleyle Türk milleti tüm mazlumlara umut olmuş, sömürge altındaki birçok ülke Çanakkale’den ve daha sonra İstiklal Harbimizden aldıkları ilhamla kendi mücadelelerini başlatmışlardır.

Çanakkale millet olarak bizim ebedi ve ezeli kardeşliğimizi ifade ettiği kadar, bulunduğumuz bölgenin de kader ortaklığını yansıtır, sembolleştirir. Bu vatanın evlatlarının, ecdadımızın ortaya koyduğu fedakarlıklardan, Çanakkale’de verilen çetin mücadelelerden öğrenecekleri bulunmaktadır.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıl Dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar