Bursa'da çöp evde esir tutulan Muhammed koruma altına alındı

Türkiye, Bursa'da bir kiracının kira ödememesi üzerine tahliye edilmeye giden evin bir odasında bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammed'i konuşuyor. Olayla ilgili son gelişmeye göre Kamuran A. adlı kadının kendi çocuğu ve alıkoyduğu yeğeni Muhammed, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından korumaya alındı. Kamuran A. ise adliyeye sevk edildi.

Bursa'da çöp evde esir tutulan Muhammed koruma altına alındı - Sayfa 1

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi'nde bulunan bir apartmanda dairesi olan Aydın S., evini 1 Temmuz 2020'de Kamuran Pınar A.'ya kiraya verdi.

1 13
 
Bursa'da çöp evde esir tutulan Muhammed koruma altına alındı - Sayfa 2

Kamuran Pınar A'nın hiç kira ödememesi üzerine Aydın S., avukatı Batuhan Arısoy aracığıyla mahkemeye başvurdu. Bursa 4'üncü İcra Hukuk Mahkemesi'nde görülen davalara Kamuran Pınar A. katılmadı. Mahkeme, mart ayında kira borcunu ödemesi için Kamuran Pınar A.'ya tebligat gönderdi. Ancak Kamuran Pınar A. kira borçlarını ödemeyince mahkeme, evin tahliyesi edilmesini kararlaştırıldı

2 13
 
Bursa'da çöp evde esir tutulan Muhammed koruma altına alındı - Sayfa 3

EVİN İÇİNİ HERKESTEN GİZLEMİŞ
İcra ekibi geldiği sırada evde olmayan Kamuran Pınar A., eve gelince kilidi değiştirilen kapıyı açamadı. Bunun üzerine Kamuran Pınar A., dün çilingir çağırıp, eve girdi. Evin pencerelerinin kapatıldığını ve perdelerin çekildiğini gören davacı avukatı Batuhan Arısoy, polise haber verdi. Eve gelen polis ekipleri, mahkemenin tahliye kararına uymayıp, eve girmeye devam ettiği gerekçesiyle Kamuran Pınar A.'yı gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Kamuran Pınar A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

3 13
 
Bursa'da çöp evde esir tutulan Muhammed koruma altına alındı - Sayfa 4

TEYZESİ 1 YIL BOYUNCA ODADA KİLİTLİ TUTMUŞ
Bu sırada çöp evin temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi ekiplerine haber verildi. Eve gelen ekipler, temizlik çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kitli olduğunu saptadı. Kapıyı kırarak içeri giren temizlik görevlileri, çöplerle dolu odada baygın halde yatan bir çocukla karşılaştı. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sağlık ve polis ekiplerine haber verildi. Çöp evde tutulan çocuk, sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı. 

4 13