Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de konuştu: Bugün de sinsi saldırılara benzer duruş sergiliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109. Yıl Dönümü Töreni'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında "Çanakkale'de hangi mücadele verdiysek bugün de sinsi saldırılara benzer duruş sergiliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale'de konuştu:  Bugün de sinsi saldırılara benzer duruş sergiliyoruz
Son Güncelleme: 18 Mart 2024 Pazartesi 14:09
18 Mart 2024 Pazartesi 14:06

Türkiye, 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni tüm ülkede saygı ve minnetle anıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla Çanakkale Şehitler Abidesi'ni ziyaret etti.

'BUGÜN DE BENZER DURUŞ SERGİLİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende açıklamada bulunarak "Ülkemizin dört bir yanında gelerek gözlerini kırpmadan can veren yiğitlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Çanakkale'de hangi mücadele verdiysek bugün de sinsi saldırılara benzer duruş sergiliyoruz" dedi.

Erdoğan'ın konuşması şöyle:

"Çanakkale Zaferi'nin 109 senesinde aziz şehitlerimizin huzurundayız. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Komutanlarımızı saygı ile anıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında gelerek gözlerini kırpmadan can veren yiğitlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Çanakkale'de hangi mücadele verdiysek bugün de sinsi saldırılara benzer duruş sergiliyoruz.

MİLLETİMİZE ZULMEDENLER BUNLARDI

Ülkemizin son 10 yılda maruz kaldığı her hadisende maskeleri kaldırdığımızda aynı yüzleri görüyoruz. Çeşit çeşit yöntemlerle egemenliğimize göz diken darbecileri üzerimize salanlar bunlardı. Kalkınma hamlelerimizi boşa çıkarmak için üretimimizi sabote edenler bunlardı. Milletimize zulmedenler bunlardı.

Çanakkale'de bu millet tek vücut olup düşmana geçit vermedi. Milletimiz sınamalarda aynı vakur iradeyi ortaya koydu. Yıkım çabaları sonunda Türk'ün fıtratını değişeceğini sananlar ruhun aynı ruh olduğunu anladılar.

Türkiye Yüzyılı'nın inşasında Çanakkale'de yazılan destandan alacağımız çok önemli dersler olacağına inanıyoruz.

GELİŞMİŞ ÜLKELERİN BAŞ EDEMEYECEĞİ ENKAZLARI KALDIRDIK

Geleceğimize güvenle yürümemizi sağlayacak iradeye sahibiz. 6 Şubat ardından yaşananlar bunun ispatı. Gelişmiş ülkelerin baş edemeyeceği enkazları kısa sürede kaldırıp yeni konutlar inşa edip teslimine başladık.

Çanakkale Zaferi'ni bir kez daha tebrik ediyorum."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar