Akşener: Bu ülkeye kazık atan herkesi silmezsem adımı değiştireceğim

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, altı belediye başkan adayının daha adını açıkladı. Akşener, "Gariban kız çocuklarını, delikanlıları üzenleri, istismar edenleri silmezsem adiyim" dedi.

Akşener: Bu ülkeye kazık atan herkesi silmezsem adımı değiştireceğim
Son Güncelleme: 8 Kasım 2023 Çarşamba 13:16
8 Kasım 2023 Çarşamba 13:15

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Toplantıda altı belediye başkan adayının daha adını açıklayan Akşener gündeme dair de açıklamalarda bulundu. Akşener, "İsterse en yakınım, en güvendiğim olsun, bu ülkeye kazık atan herkesi silmezsem adımı değiştireceğim" ifadelerini kullandı.

Akşener, Ahmet Orhan’ı Manisa Turgutlu İlçe Belediye Başkan adayı, Abdullah Aktuna’yı Manisa Ahmetli İlçe Belediye Başkan adayı, Emre Afacan’ı Antalya Döşemealtı İlçe Belediye Başkan adayı, Posta Gazetesi’nin sahibi Mehmet Ali Gürses Antalya Gündoğmuş Belediye Başkan adayı, Bülent Kara Giresun Tirebolu İlçe Belediye Başkan adayı, gazeteci yazar Yasin Topaloğlu Kilis Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

"İktidar icraatsizliği ile ekonomimizdeki krizi derinleştirmeye devam ediyor. Yeni ekonomi yönetiminin açıkladığı bir enflasyonla mücadele programı hala yok. OVP’nin bir plan değil temenniler dizisi olduğunu söylemiştim. Zaman bizi yine haklı çıkardı. İktidarın enflasyon temennisi yine güncellendi. Merkez Bankası yüzde 58 olan 2023 sonu tahminini yüzde 65’e çıkardı. Bakalım gelen güncellemeler milletimizin hissettiği gerçek enflasyona sonunda yetişebilecek mi? Memlekette herkes masraflarını kısıyor ama devleti yönetenler kısmıyor. Milletimiz kemer sıkmaktan nefes alamayacak hale geldi. Saraydaki zevk ve sefa ortamı sürüyor. Enflasyona baktığımızda en başta gıda fiyatlarındaki artışı görüyoruz. Her geçen gün tarım potansiyelimi daha da vasatlaştıran politikalarımıza yenilerini ekliyor."

 
"Toprak bizde, su bizde, iklim bizde ama parayı başkaları kazanıyor. Biz bu eğri düzeni mutlaka değiştireceğiz. İsterse en yakınım, en güvendiğim olsun, bu ülkeye kazık atan herkesi silmezsem adımı değiştireceğim. Garibanın hakkına giren, bir taraftan insanların emeği karşılığı aç gezdiği Türkiye’de saray rejiminin getirdiği yolsuzlukların, israfların en miniği dahi olsa, gereğini yapmayan namerttir. Gariban kız çocuklarını, delikanlıları üzenleri, istismar edenleri silmezsem adiyim."

"Filistin’de Netanyahu vahşeti hız kesmeden devam ediyor. BM Genel Sekreteri bile katil Netanyahu’nun sebep olduğu mezalim karşısında “dehşete düştü” demekle yetiniyor. Dünyanın gösterdiği vurdumduymazlık tarihte utanç vesikası olarak anılacak. Gözü dönmüş Netanyahu’nun savaş suçlusu ilan edilmesi için daha kaç çocuğun ölmesi gerekiyor. Bugün dünyada ne kadar ülke varsa her birinin meclisinde Netanyahu’nun savaş suçlusu ilan edilmesi gerekiyor. ABD, çocukların yaşama özgürlüğü bombalanırken sesini çıkarmıyor. Paris’te 11 vatandaşını kaybedince dünyayı ayağa kaldıran Fransa, Netanyahu’ya destek ziyareti yapabiliyor. Türkiye batı ile doğunun ikiyüzlülüğü arasında bir tercihe zorlanamaz, zorlanılmasına müsaade edilmemelidir. Türkiye vicdanın, hakkın ve adaletin tarafı olmalıdır. İsrail ve Filistin arasında 80 yıldır süren çatışmanın çözümü, Filistin’i Hamas’ın İsrail’i Netanyahu’nun zihniyetinden arındırmaktır. Türkiye barış için çabalayanları desteklemelidir."

"ABD Dışişleri Bakanı Türkiye’yi ziyaret etti. Gazzelilerin Filistin’den çıkarılması için başka ülkelerle görüşmeler yapılmış. Çözüm yolu sivilleri bölgeden çıkarmak değil, katil Netanyahu’yu bir an önce durdurmaktır. ABD’nin de emir eri olan Netanyahu’yu durdurmaya gücü yeter. Kuzuyu yiyip çobanla yas tutuyor gibi yapan iki yüzlülüğü asla kabul etmiyoruz. AK Parti’nin kuzuyu yiyip çobanla sohbet etme rolünü bu ülkeden hem dış hem iç politikada kaldıracağız. Bu bir ahlaksızlık ölçüsüdür. Dürüst olunacak. Mezalim üzerinden toprak genişletme peşine düşen ahlaksızlığı reddediyoruz. Gazze’den çıkması gereken mazlum Filistinliler değil katil Netanyahu’nun kendisidir. İki devletli çözüm önerinizde samimiyseniz ABD’nin kaçaklar için hendeğe çevirdiğiniz ülkemizi yeni bir sığınmacı krizi ile karşı karşıya bırakmayın."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar