Davutoğlu’ndan Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na teklifine: Bu sözlere zavallı derim!

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'na, "Davutoğlu, Babacan’ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum” diye seslenmişti. Davutoğlu bugün katıldığı programda o sözlere ''zavallı teklif'' derim yanıtını verdi.

Davutoğlu’ndan Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na teklifine: Bu sözlere zavallı derim!
Son Güncelleme: 5 Mayıs 2023 Cuma 13:21
5 Mayıs 2023 Cuma 13:19

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Davutoğlu, Babacan’ı kenara çeksin, kayıtsız destek oluyorum” teklifi için, “Zavallı sözler” dedi. Davutoğlu, “Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor. Gayet yakışıyorlar birbirlerine. Yan yana dursalar iyi bir ekip olurlar. Çıkış yolu bulmaya çalışıyor. Kötü bir çıkış yolu bulmuş, tavsiye etmem” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtladı. Davutoğlu, İnce’nin Kılıçdaroğlu’na teklifiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"ANLAMIYOR BUNU MUHARREM İNCE GİBİ KAFALAR"

“Muharrem İnce Erdoğan’dan iyi ders alıyor. Siyasi nezaketsizliği Erdoğan’la yarışıyor. Gayet yakışıyorlar birbirlerine. Yan yana dursalar iyi bir ekip olurlar. Yani siyasi nezaketsizlikle Erdoğan’la yarışıyor. Muharrem İnce’ye şunu sorayım ben 18 Mayıs 2022, Muharrem İnce, Gelecek Partisi Genel Merkezi’ni ziyarete geldi. ‘At onları kenara’ dediği Davutoğlu’nu ziyarete geldi. İkramda bulunduk, pasta da kestik çünkü partisinin kuruluşunun ikinci yıl dönümüydü. Ve gayet iltifatkâr cümlelerle birbirimize basın toplantısı yaptık. Ne değişti? Neden biliyor musunuz? O haftadan sonraki tabii 29 Mayıs’ta bizim ev sahipliğimizde Altılı Masa toplandı. Ben bu görüşme öncesinde, aramızdaki fark bu işte. Anlamıyor bunu Muharrem İnce gibi kafalar." 

"BU SÖZLERE ZAVALLI DERİM"

İnce'nin çıkış yolu bulmaya çalıştığını kaydeden Davutoğlu, şöyle devam etti: 

"Kötü bir çıkış yolu bulmuş, tavsiye etmem. Köprüden önce son çıkış. (Siz üzüldünüz mü?) Yok hiç üzülmedim, çünkü bu nezaketsizliklere alıştık. Bu ziyaret öncesinde ben Sayın Kılıçdaroğlu’na söyledim. Bakın bizim siyaset anlayışımız bu. Ben Kılıçdaroğlu’nun haberi olmadan veya onunla istişare etmeden herhangi bir Cumhuriyet Halk Parti ile geçmişi olan biriyle görüşmedim. Sayın Kılıçdaroğlu’na dedim, ‘Sayın Muharrem İnce ziyaret etmek istiyor, sizce mahsuru var mı?’ 'Memnuniyetle' dedi. Hiçbir sakıncası yok diye. Bizimle Kılıçdaroğlu arasındaki hukuk bu, kendisiyle Kılıçdaroğlu arasındaki hukuk da bu. Gelip bize saygıyla gelecek, saygı da görecek. Bugün kapımı çalsa Erdoğan veya Bahçeli gelse, kim olursa olsun kapıyı aynı şekilde açarım. Bu sözlere zavallı derim."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar