Erdoğan: Bu seçim eski sistem tartışmasına son noktayı koydu

Erdoğan, "85 milyon olarak tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak cumhuriyetimizin 100. senesinde coşkuyla kutlayacağız" dedi

Erdoğan: Bu seçim eski sistem tartışmasına son noktayı koydu
Son Güncelleme: 31 Mayıs 2023 Çarşamba 17:29
31 Mayıs 2023 Çarşamba 17:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu'nda Sayıştay'ın 161. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda konuştu.

Sayıştay'ın devlet organları içinde müstesna bir yere sahip olduğunu söyleyen Erdoğan, "Biz de bu konumunu çıkardığımız kanunlarla daha da güçlendirdik. Kamu kaynağı kullanan her kurumu Sayıştay denetimine aldık" dedi.

"85 milyon olarak tüm farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak cumhuriyetimizin 100. senesinde coşkuyla kutlayacağız"

"29 Ekim'de cumhuriyetin 100. yıl dönümüne kavuşacağız" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

Tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak büyük coşku ile kutlayacağız. Cumhuriyetin ilk 100 yılını geride bırakırken yeni ufuklara da yelken açıyoruz. Türkiye Yüzyılı milletimizin asırlık emellerini gerçekleştirip daha büyük hedeflere yürüme azmidir. Bu vizyonu adım adım gerçeğe dönüştüreceğiz. Milletimiz 14 Mayıs'ta bunun ilk adımını attı. 28 Mayıs'ta Türkiye yüzyılını sahiplendiğini ortaya koydu. Türk demokrasisi bu seçimin en büyük kazananı oldu. Mesuliyet duygusu ile hareket ediyoruz. 21 yıldır milletin emanetine nasıl sadakat ile sahip çıktıysak bundan sonra da gölge düşürmeyeceğiz. Müreffeh bir ülke bırakmadan huzura erişmeyeceğiz.

"Bu seçim eski sistem tartışmasına son noktayı koydu"

"Son 21 yılda büyük bir zihniyet devrimi gerçekleştirdik, kurumların ahenkle çalışılmasını temin ettik" diyen Erdoğan şunları söyledi:

Son 21 yıldaki başarı hikayesinin sırrı budur. Türkiye prangalarından kurtuldukça her alanda ivme yakaladı. Eli kanlı terör örgütleri ile başarılı mücadele böyle verildi. Dünyada yaşanan krizlere rağmen ekonomimiz her yıl ortalama 5 buçuk büyümeyi böyle sağladı. Her alanda başarıdan başarıya böyle koştuk. Yeni sisteminin avantajlarını krizlerde müşade ettik. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimi sonuçlarından biri de Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin milletten güvenoyu almasıdır. Bu seçimler eski sistem tartışmasına son noktayı koymuştur. Koalisyon dönemlerini bir daha gelmemek üzere rafa kaldırmıştır. Buradan geriye gidişe izin vermeyeceğiz. Sistemin işleyişini daha da iyileştirecek adımları atacağız. Şahlanış dönemine liderlik edecek Kurumsal bir yapıyı inşa edeceğiz. Kazanımlara halel getirmeyeceğiz. Siyasi istikrarsızlık ikliminin yeniden hortlatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı hayata geçireceğiz. Önümüzdeki dönemde uyum içinde çalışacağız.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar