Bakan Albayrak’tan enflasyon açıklaması: Bu hedeflerimizi yakalayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Enflasyondaki kararlı duruş, hedeflediğimiz yüzde 8,5'lik bu yıl hedefini de Allah'ın izniyle çok rahat bir şekilde yakalayacağımızı ortaya koyuyor, bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Bakan Albayrak’tan enflasyon açıklaması: Bu hedeflerimizi yakalayacağız
Son Güncelleme: 9 Mart 2020 Pazartesi 14:31
9 Mart 2020 Pazartesi 14:11

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Denizli'de iş dünyasıyla bir araya geldi. Bu daha başlangıç diyen Bakan Albayrak, "Güçlü şekilde ayakları yere sağlam basan bir ülke noktasındayız. Bu daha başlangıç, daha da iyi olacak." dedi.

"Yüzde 8.5'lik enflasyon hedefini yakalayacağız"

Albayrak, "Enflasyondaki kararlı duruş, hedeflediğimiz yüzde 8,5'lik bu yıl hedefini de Allah'ın izniyle çok rahat bir şekilde yakalayacağımızı ortaya koyuyor, bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

"Yeni bir finansman programı hazırladık"

"Ülkemiz ekonomisi için istihdam, katma değer ve ihracata bağlı olarak tekstil ve hazır giyim sektörünün desteklenmesi amacıyla yeni bir finansman programı hazırladık." diyen Albayrak, "Sektör değer zinciri içerisinde yer alan, ham madde üretiminden perakende ticarete kadar tüm tekstil ve hazır giyim faaliyetlerini kapsayan genel bir paket hazırladık. İşletme ve yatırım kredisi olarak ikiye ayırdık." şeklinde konuştu.

 

Yorumlar