Cübbeli Ahmet Hoca'dan asgari ücret yorumu: Bu haksızlık değil mi?

Cübbeli Ahmet Hoca, asgari ücret konusunda haksızlık olduğunu, asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini söyledi.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan asgari ücret yorumu: Bu haksızlık değil mi?
Son Güncelleme: 20 Kasım 2021 Cumartesi 16:25
20 Kasım 2021 Cumartesi 16:18

Türkiye, yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte asgari ücret tartışmalarını gündemine aldı.

Siyasi partiler önerilerini açıklama başladı, hükümet son yılların en yüksek asgari ücret zammını yapacağını duyurdu.

Asgari ücretle çalışan milyonlarca işçinin gözü kulağı asgari ücret haberlerinde.

Yaşanan tartışmalara Cübbeli Ahmet Hoca da katıldı.

Asgari ücret konusunda haksızlık ve büyük bir zulüm olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet, asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğini dile getirdi.

"VERGİ OLMAZ, BU HAKSIZLIK OLUR"

Cübbeli Ahmet Hoca, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Asgari ücret.. Tabii burada büyük haksızlık var büyük zulüm var, bir de vergi alınıyor adam yemeye ekmek bulamıyor yanına zeytin koyamıyor yanında bir de vergi olmaz. Bu haksızlık olur. Benim bu hususlarda çok bilgim yok ekonomist değilim ama bana da bir cevap ver dediler, ben şimdi asgari ücret şu olsun diye sendika lafıyla konuşacak değilim ama insanları doyuracak rakamda olması lazım.

ZENGİN MÜSLÜMANLAR ASGARİ ÜCRETTEN FAZLA VERMELİ

Şimdi bu millet Müslümansa işine geldiğine Müslüman ya, hele ki iş adamları zenginler genellikle gavurum diyen çıkmaz, madem öyle seni Allah Rasulü bağlar ayet hadis bağlar, sen hükumet devlet bunu 2 bin 200 yaptı sen bunu vermek zorunda değilsin ki, fazla vereni dövüyorlar mı?  Dolayısıyla sen yarın ahirette ne cevap vereceğini düşün.

Açlık sınırı asgari ücret 2 bin 285 lira açlık sınırı ne? 2 bin 988 lira olmuş . Arada 703 lira fark var. Yani asgari ücret alan insan doyması için 2988 lira alsa ancak karnı doyacak diğerlerini konuşmuyoruz, bu adam nerde yatacak elektrik su.. 703 lira eksik alıyor karın tokluğundan aşağı, peki yoksulluğu konuşmuyoruz  2021 Ekim ayındaki hesapla yoksulluk sınırı olmuş 10 bin 335 lira.

"KANAAT ET DİYORSUN, NASIL EDECEK"

Ne yapacak şimdi bu adam? Adama diyorsun ki kanaat et, nasıl edecek? Sen normal eve kanaat etmiyorsun villa istiyorsun, arabaya kanaat etmiyorsun 3-5 milyonluk arabaya biniyorsun, kardeşim fakire de ne diyorsun’ neyinize yetmiyor asgari ücret kanaat edin kardeşim islamda kanaat var’ sana yok mu?

Yemeğini yersin içeceğini içersin bir de başını sokacak yer bulursun ondan sonra kanaat edersin ben de derim ki Allah'ın taksimatı kardeşim adam jet almış ne yapalım ben de eşek alamıyorum derim.

Ama karnı aç olan başını sokacak yer bulamayan adam nasıl kanaat edecek? Bu zenginler var ya bunların bir çoğu, gidiyor çeşme yaptırıyor hayrat yaptırıyor ya kardeşim kaç kişi çalışyor yanında 50 kişi 100 kişi ver ona 5 bin lira ver ona 10 bin lira aylık, annenin babanın ruhuna hayrına say."

Yorumlar