iran açık açık ABD'ye seslendi: Bu ateşten kurtulamayacak

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, "Buradan Gazze’deki soykırımı destekleyen ABD’li yöneticilere sesleniyorum. Biz, bölgede savaşın genişlemesini ve büyümesini istemiyoruz ancak Gazze’de soykırım devam ederse ABD ve İsrail bu ateşten kurtulamayacak" dedi. Öte yandan İsrail'den olası kara harekatıyla ilgili yeni bir açıklama geldi.

iran açık açık ABD'ye seslendi: Bu ateşten kurtulamayacak
Son Güncelleme: 27 Ekim 2023 Cuma 07:12
27 Ekim 2023 Cuma 07:07

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD’nin New York kentindeki BM Genel Kurulu’nda Gazze için düzenlenen acil toplantıda konuştu.

ABD ve bazı Batılı ülkelerin İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına verdikleri desteği eleştiren Abdullahiyan, "Güvenlik Konseyinde alınan kararlar İsrail’i Gazze saldırılarını destekliyor ve Filistinlileri terörist olarak adlandırarak onların işgale karşı meşru savunma haklarını görmezden geliyor. Güvenlik Konseyi barışın sağlanmasında yetersiz kaldı. ABD ve bazı Avrupa ülkeleri Gazze’de sadece 3 hafta içerisinde 7 bin Filistinli sivilin katledilmesini izlediler. Ayrıca bu rejime silah ve para desteği de sağlıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar