Bir araya gelen Özel ve İmamoğlu açıklamada bulundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı olan ve ittifak görüşmelerini yürüten Oğuz Kaan Salıcı, CHP lideri Özgür Özel’in listesine alternatif bir anahtar liste yayınlamış listede Kılıçdaroğlu’nu destekleyen milletvekilleri, parti yöneticileri ve eski milletvekilleri yer almıştı. Belirlenen yeni PM'de Salıcı'ya yakın 11 isim yer aldı.

Bir araya gelen Özel ve İmamoğlu açıklamada bulundu
Son Güncelleme: 6 Kasım 2023 Pazartesi 13:33
6 Kasım 2023 Pazartesi 13:28

Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partisinin 38. Olağan Kurultayı sonrası bir araya geldi. İmamoğlu ile Özel görüşmesi, Özel'in çalışma ofisinde gerçekleşti.

Görüşme sonrası Özel ve İmamoğlu açıklamada bulundu.

İMAMOĞLU: KILIÇDAROĞLU'NA YÜREKTEN TEŞEKKÜR

İmamoğlu, "Malumunuz 38. Kurultayımızla ilgili süreç tamamlandı. Süreci tamamladıktan sonra başkan olarak kendilerini ziyaret edip sürece dair hem teşekkür edip hem bilgi aktardım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yürekten teşekkür ediyorum. Kendisini ziyaret edip kurultay sürecine dair fikirlerimi sunup hem de teşekkür edeceğim" ifadelerini kullandı.

ÖZEL'DEN AÇIKLAMA

Özgür Özel ise açıklamasında, "Nezaket gösterdiler ve kurultayı tamamladıktan sonra, görevini bittikten sonra ziyaret ettiler. Ekrem Başkan hangi işin elinden tutsa dört dörtlük yapan bir isim. CHP tarihinde bir ilk yaşandı. Kurultayın gergin olabileceğini biliyordu, Ekrem Başkan bu göreve layık olduğunu gösterdi. Kendisine özellikle teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"Hep konuşulan bir şey var; Ekrem Başkan'la aranızda nasıl bir ilişki var?" diyen Özel, şunları söyledi: "Bizim aramızdaki ilişki, kardeşilik ilişkisi, kardeşlik hukukudur. Ama bu kardeşlik hukuku, CHP'yi iktidara taşıyacak. İkinci yüzyılda kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e layık başarıları hep birlikte alacağız."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar