Odasından destelerle para çıkmıştı.. Bıçak parası alan doktor tutuklandı

stanbul'da devlet hastanesinde çalışan bir doktorun hastalarından ameliyat için 'bıçak parası' istediği iddia edilmişti. Yapılan aramalarda odasından para çıkan doktor gözaltına alınmıştı. Doktor çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Odasından destelerle para çıkmıştı.. Bıçak parası alan doktor tutuklandı
Son Güncelleme: 19 Ağustos 2023 Cumartesi 15:52
19 Ağustos 2023 Cumartesi 13:32

Bir hasta yakını, İstanbul'da bir kamu hastanesinde görev yapan doktor B.E. hakkında şikayette bulundu. Doktorun, para vermeyi reddeden hastaların ameliyatlarına girmediği, asistanlarını ameliyata soktuğu iddia edildi. İstanbul Mali Şube polisi tarafından görev yaptığı hastanede gözaltınan doktor çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BAŞKASINA AİT TELEFON HATTI KULLANDI

Doktorun, yaptığı rüşvet görüşmelerinin açığa çıkmaması için kendi telefonunu kullanmadığı belirlendi. Rüşvet parasını alacağı gün ve saati bildirmek için, başkasının üzerine kayıtlı bir hattı kullandığı tespit edildi.

BIÇAK PARASINA TARİFE

Yapılan çalışmalarda şüphelinin ameliyatlarında tarife belirlediği, hastanın durumuna göre kamu hastanesinde 120 bin lira, özel hastanede 150 bin lira bıçak parası istediği belirlendi.

HASTA YAKINI AMELİYAT İÇİN TRAKTÖRÜNÜ SATTI

Mağdur bir hasta yakını verdiği ifadesinde, yeğeninin ameliyatı için traktörünü sattığını söyledi. Mağdur hasta yakını ifadesinde, "Yeğenimi muayene ettikten sonra kanserin ciğere sıçramak üzere olduğu ve ölümcül sonucu olacağını, kendisinin 500 bin liraya ameliyatı halledeceğini söyledi. Para vermeyip sıraya girersek, uzun süre bekleyip sıradan bir doktora ameliyat olacağımızı söyleyince ben de traktörümü satıp ödeme yaptım" ifadelerini kullandı.

ODASI DİDİK DİDİK ARANDI

Yapılan operasyonda doktorun hastanedeki odası arandı. Rüşvetten elde edildiği düşünülen 275 bin liraya ve çok sayıda gayrimenkule ait belgelere el konuldu. Doktor B.E., polisteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar