Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilinin ilk 2 gününde acı bilanço

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin ilk iki gününde, yurt genelinde meydana gelen toplam 572 trafik kazasında, 12 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 966 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, 'Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor' mesajını verdi.

Bakan Yerlikaya açıkladı! Bayram tatilinin ilk 2 gününde acı bilanço
Son Güncelleme: 8 Nisan 2024 Pazartesi 14:35
8 Nisan 2024 Pazartesi 14:27

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı" dedi. Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Yerlikaya, "Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor" vurgusu yaptı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, bayram tatilinin ilk gününde 651 trafik kaza yaşandığını; bu kazalarda 9 kişinin öldüğünü, bin 47 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Ali Yerlikaya, “Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 2. günü 7 Nisan pazar tarihinde 24 saatlik sürede: 572 trafik kazası meydana geldi. 408 bin 796 araç denetlendi. 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi, 33 bin 145 araca ise diğer işlemler yapıldı. Bayram tatilinin ilk 2 gününde maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam bin 966 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar