Bakan Soylu: 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına göre Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı için mart ayında ilana çıkılacak.

Bakan Soylu: 8 bin bekçi alımı için ilana çıkılacak
Son Güncelleme: 13 Şubat 2019 Çarşamba 16:47
13 Şubat 2019 Çarşamba 15:03

Asayiş Şube Müdürleri toplantısında konuşan çişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamasına göre Türkiye genelinde 8 bin bekçi alımı için mart ayında ilana çıkılacak.

"Bekçimiz bizim gecedeki gözümüz. Milletimizin huzurunun teminatıdır." diyen Soylu, "Buradan taviz vermemiz eski günlere dönmemiz mümkün değil. Suçluya alan bırakmamak istedik." dedi.

Soylu'nun sözlerinden satır başları şöyle:

"Bekçi düdüğü duymak istiyorum"

"Cumhurbaşkanımız 'Yastığa başımı koyduğumda bekçi düdüğü duymak istiyorum' diyerek talimatı verdi. 2016 yılından itibaren 9 bin 944 yeni bekçimiz göreve başladı.

Öncekilerle beraber halihazırda 11 bin 382 bekçimiz görevinin başındadır.

Yine Halihazırda 8 bin 670 bekçimizin atamaları yapıldı, eğitimleri önümüzdeki hafta sonuna kadar tamamlanıp göreve başlayacaklar.

Bin 620 arkadaşımızın da sağlık raporu ve soruşturma süreci devam etmektedir. Neredeyse rakam 10 bin 300'e varmıştır. 10 bin 300 arkadaşımız Allah nasip ederse Türkiye genelinde görevlerine başlayacaktır.

Bununla da yetinmiyoruz. İnşallah Mart başında 8 bin bekçi alımı için de bekçi alımında yeniden ilana çıkıyoruz. Netice aldık mı evet, iyi netice aldık."

Yorumlar