Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Kabine Toplantısı sonrasında basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin çalışma olup olmadığının sorulması üzerine Şimşek bir çalışma olduğunu ancak detay paylaşamayacağını söyledi.

Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon: Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten açıklama
Son Güncelleme: 22 Ağustos 2023 Salı 13:17
22 Ağustos 2023 Salı 13:15

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kabine Toplantısı sonrasında basın mensuplarının konuya ilişkin sorularını yanıtladı. Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanmasına ilişkin bir çalışma olup olmadığının sorulması üzerine Şimşek, bu konuda bir çalışma olduğunu ancak detay paylaşamayacağını söyledi.

VERGİSİZ TELEFON DÜZENLEMESİYLE İLGİLİ MECLİS'İ İŞARET ETTİ

Şimşek, konunun TBMM'nin yeni yasama yılına başlamasıyla gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya da "Yasal düzenleme gerektiren konularda tabii ki Meclis'in açılması gerekir. İdari karar gerektirenler, idari kararla yapılır. Ne zamanlama ne içerik konusunda kesinleşmemiş konularda değerlendirme yapmayacağım." yanıtını verdi.

Bakan Şimşek, çalışmanın tamamlanmadığı konularda değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını vurguladı.

"KUMPİR YERKEN ÇEKİLEN FOTOĞRAFTAN HABERİM YOKTU"

Bakan Şimşek'e, kumpir yerken çekilen ve medyaya yansıyan fotoğrafından haberinin olup olmadığının sorulması üzerine, "Haberim yoktu, daha sonra arkadaşlarımız benimle paylaştılar." ifadesini kullandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar