Bakan Özer: Tüm Türkiye’de eğitime 13 Şubat’a kadar ara

Milli Eğitim Bakanı'ndan son dakika açıklaması geldi. 13 Şubat'a kadar tüm yurtta okullar tatil edildi.

Bakan Özer: Tüm Türkiye’de eğitime 13 Şubat’a kadar ara
Son Güncelleme: 6 Şubat 2023 Pazartesi 19:27
6 Şubat 2023 Pazartesi 17:02

Yaklaşık 10 ili etkileyen şiddetli bir deprem sonrası açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Özer, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Özer, "Tüm Türkiye’de okullarımızı 13 Şubat’a kadar 1 hafta tatil ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Bakan Özer tüm Türkiye'de okulların 1 hafta tatil edildiğini açıkladı

Malatya'da gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının devam ettiği bilgisini paylaşın Özer, "Allah'a şükür, şu ana kadar okullarımızdan hiçbir olumsuz haber almadık. Pansiyonlarda kalan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle ilgili bir yaralanma veya ölüm hadisesi gerçekleşmedi." dedi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

10 ilde ikinci dönemde eğitim öğretimin nasıl devam edeceğine ilişkin bölgedeki tüm il müdürleri ve valilerle sabah itibarıyla irtibat kurduğunu aktaran Bakan Özer, şunları söyledi:

"Bu bağlamda Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde bugün itibariyle eğitim öğretime iki hafta ara veriyoruz. Yine geriye kalan Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis illerimizde de sadece bir hafta eğitim, öğretime ara vereceğiz. Gelişme durumuna göre, süreç içerisinde tekrar değerlendirip, uzat uzatmayacağınızı da tekrar karar vereceğiz. Kısaca Milli Eğitim Bakanlığı'nda okullarımızla ilgili şu an için anormal bir durum yok. Bakanlık olarak hızlı bir şekilde okullarımızı tekrar eğitim öğretimine hazırlamak için tüm ekibimiz sahada. Devletimiz tüm imkanlarıyla sahada. Hem bütçe hem insan olarak da her türlü destek vermek için arkadaşlarımız seferber oldular. Bu büyük bir acı, birlik, beraberlik zamanı. İnşallah hızlı bir şekilde devletimizin ve hükümetimizin tüm kaynaklarını kullanarak bu yaraları saracağız. Yaralılarımızı enkazdan kurtarma çalışmaları devam ediyor. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum ve Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar