Bakan Nebati'den çalışan ücretlerine ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çalışanların ücretlerine ilişkin refah seviyesine katkı sağladıklarını açıklayarak "Çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Nebati'den çalışan ücretlerine ilişkin açıklama
Son Güncelleme: 8 Temmuz 2022 Cuma 12:16
8 Temmuz 2022 Cuma 12:12

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter'dan yaptığı açıklamada "Asgari ücret artışı, memur ücret artışları, asgari ücret istisnası uygulaması ve ek gösterge düzenlemeleriyle çalışanlarımızın refah seviyesine önemli katkılar sağladık. Yeni düzenlemelerle de katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Çalışanlarımıza yapılan yemek ve yol yardımı ödemelerine ilişkin istisna tutarlarını artırdık. Yeni tutarlar 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmuştur.

İşverenlerce, işyerinde veya müştemilatında yemek verilmeyen durumlarda çalışanların yemek kartlarına yüklenen bir günlük yemek bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 34 TL lik istisna tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere 51 TL'ye çıkardık. İşverenlerce servis hizmeti verilmeyen durumlarda çalışanların ulaşım kartlarına yüklenen bir günlük ulaşım bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 17 TL'lik istisna tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere 25,50 TL'ye çıkardık. Çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar