Bakan Kurum'dan orta gelirlilere konut projesi!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, 100 bin konutu içeren bir sosyal konut kampanyası planladıklarını söyledi. Kurum, proje için düşük peşinat, uzun vade düşündüklerini belirterek projenin 81 ili kapsayacağını ifade etti.

Bakan Kurum'dan orta gelirlilere konut projesi!
Son Güncelleme: 2 Kasım 2022 Çarşamba 17:02
2 Kasım 2022 Çarşamba 16:59

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. 100 bin konutu içeren bir sosyal konut kampanyası planladıklarını söyleyen Kurum, "81 ili kapsayacak. Proje kapsamında süreci bankalarla birlikte yürüteceğiz" dedi.

Orta gelirlilere yönelik bir kampanya olacağını ve bu ay açıklanacağını belirten Bakan Kurum, "İnşası devam eden tüm firmalar sürecin içerisine katılacak. Yılda 600 bin konut üretiliyor. Bunun yüzde 15-20’si bu skalaya giriyor.

DÜŞÜK PEŞİNAT UZUN VADE OLACAK

İnşallah tüm şehirlerde 100 bin konutu içerir bir kampanyayı başlatmak istiyoruz. Bu sayede yeni projelerin başlangıçlarını da hareketlendireceğiz. Düşük peşinat, uzun vade olacak. Bankalarla beraber çalışmalıyız projenin finansmanına destek vermeleri için. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar