Bakan Kurum: Van Gölü’müz hep mavi kalacak!

Kurum, Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı kapsamında dip çamuru temizliğiyle ilgili yapılan çalışmalara ilişkin resmî sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Van Gölü’müz hep mavi kalacak! Dünyanın incisi Van Gölü'müzü korumak, en güzel haliyle geleceğe taşımak için canla başla çalışıyoruz. Bugüne kadar 807 bin metreküp dip çamuru temizliği yapıldı.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum: Van Gölü’müz hep mavi kalacak! - Sayfa 1

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından Van Gölü’nde yapılan dip çamuru temizliğiyle ilgili paylaşımda bulundu.

1 7
 
Bakan Kurum: Van Gölü’müz hep mavi kalacak! - Sayfa 2

Bakan Kurum, yaptığı paylaşımda, “Van Gölü’müz hep mavi kalacak! Dünyanın incisi Van Gölü'müzü korumak, en güzel haliyle geleceğe taşımak için canla başla çalışıyoruz. Bugüne kadar 807 bin metreküp dip çamuru temizliği yapıldı.” dedi.

2 7
 
Bakan Kurum: Van Gölü’müz hep mavi kalacak! - Sayfa 3

“Van ve Tatvan’da bugüne kadar çıkartılan dip çamur miktarı 807 bin metreküp”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Van Gölü Havza Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı çerçevesinde Van ve Tatvan’da dip tarama temizliklerinin devam ettiği, yapılan çalışmalar ile bugüne kadar çıkartılan dip çamuru miktarının 807 bin metreküp olduğu aktarıldı.

3 7
 
Bakan Kurum: Van Gölü’müz hep mavi kalacak! - Sayfa 4

“Van merkezde 1. etap çalışmaları tamamlandı, 2. ve 3. etapta çalışmalar sürüyor”

Van Gölü dip çamuru temizleme çalışmalarının 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatıldığının hatırlatıldığı açıklamada, Van merkezdeki 1’nci etap çalışmalarının tamamlandığı ve 2’nci ve 3’ncü etap çalışmalarının da devam ettiği bildirildi.

4 7