Baba Cihantimur'un ifadesi ortaya çıktı: Oğlu ile ilgili flaş sözler

Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’nin karıştı kazanın ardından bugün adliyeye gelerek ifade veren baba Bülent Cihantimur’un ifadesi ortaya çıktı.

Baba Cihantimur'un ifadesi ortaya çıktı: Oğlu ile ilgili flaş sözler - Sayfa 1

Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’nin karıştı kazanın ardından bugün adliyeye gelerek ifade veren baba Bülent Cihantimur’un ifadesi ortaya çıktı.

1 10
 
Baba Cihantimur'un ifadesi ortaya çıktı: Oğlu ile ilgili flaş sözler - Sayfa 2

1 Mart tarihinde İstanbul Eyüpsultan'da meydana gelen olayda yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu T.C.'nin karıştığı kazada 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Anne Tok'un oğlu ile ABD'ye kaçması üzerine Türkiye adeta ayağa kalkmış ve soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma çerçevesinde baba Bülent Cihantimur, ’şüpheli’ sıfatıyla Savcılığa ifade vermeye geldi. Cihantimur'un ifadesinin detayları ortaya çıktı!

2 10
 
Baba Cihantimur'un ifadesi ortaya çıktı: Oğlu ile ilgili flaş sözler - Sayfa 3

"OĞLUMUN TÜRKİYE GELMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Gazeteci Kenan Taş, savcılığa ifade vermek üzere adliyeye getirilen baba Bülent Cihantimur'un ifadesine ulaştı.

Taş'ın sosyal medya hesabından paylaştığı gönderide, Cihantimur'un verdiği ifade şu şekilde:

"Vefat eden Oğuz Murat Aci’nin ailesi ile temasa geçtim. Olanlar için çok üzgünüm. Kayıpların geri getirilemeyeceğini biliyorum. Bununla birlikte kazazede aile için elimden gelen ne varsa ömrümün sonuna kadar yapacağım. Oğlumun da Türkiye’ye gelmesi ve Türk hukuku önünde hesap vermesi gerektiğini düşünüyorum..."

3 10
 
Baba Cihantimur'un ifadesi ortaya çıktı: Oğlu ile ilgili flaş sözler - Sayfa 4

KAÇAK ANNE VE OĞLUNUN ABD'DEKİ GÖRÜNTÜLERİ İNFİALE YOL AÇMIŞTI

Ehliyetsiz kullandığı otomobil ile Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur ve onu ABD'ye kaçıran annesi Eylem Tok, New York'da görüntülenmişti.

4 10