Azerbaycan'dan silah bırakan Ermeniler için karar

Azerbaycan Karabağ bölgesinde başlattığı anti terör operasyonunda 24 saatin sonunda ateşkes sağlandı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Karabağ'da silah bırakan Ermeniler için af ön görüldüğünü duyurdu.

Azerbaycan'dan silah bırakan Ermeniler için karar
Son Güncelleme: 22 Eylül 2023 Cuma 14:33
22 Eylül 2023 Cuma 14:26

Fransız medyası ise Türkiye ve Azerbaycan arasındaki yakın ilişkiye dikkat çekerek, Ermenistan'da birçok kişinin Türkiye'nin desteğine sahip Azerbaycan'a karşı askeri bir zaferin gerçekçi olmadığını kabul ettiğini yazdı. Ermeni ayrılıkçılar silah bırakmayı kabul ederek diyalog masasına oturmayı kabul ettiler.

SİLAH BIRAKAN ERMENİLERE AF ÖN GÖRÜLÜYOR

Varılan anlaşma üzerine Karabağ'daki yasadışı gruplar silah bırakırken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Karabağ'da silah bırakan Ermeniler için af ön görüldüğünü duyurdu.

France 24 kanalı 24 saatte elde edilen sonucun Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev için 'kesin bir zafer' olduğunu belirtti ve Türkiye ile Azerbaycan'ın yakın ilişkisine dikkat çekti.

Türkiye'nin Bakü'nün Dağlık Karabağ'a yönelik askeri operasyonunda doğrudan bir rol oynamadığına dikkat çeken France 24, Bakü'nün son yıllarda petrol ve doğal gazdan elde edilen önemli gelirler ve Türkiye gibi önemli müttefikleri sayesinde bölgedeki güç dengesini değiştirdiğini yazdı.

'TÜRKİYE'NİN DESTEĞİ VARKEN ASKERİ ZAFER GERÇEKÇİ DEĞİL'

France 24 Azerbaycan'ın hem birinci hem de ikinci Dağlık Karabağ savaşında Türkiye'den büyük destek gördüğünü belirtirken, AFP Haber ajansı Ermenistan'da birçok kişinin Türkiye'nin desteğine sahip Azerbaycan'a karşı askeri bir zaferin gerçekçi olmadığını kabul ettiğini yazdı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar