Ayşe Ateş: Erdoğan ile görüşmemiz gerçekleşmedi

Ankara'da sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi’nde CHP Lideri Özel ile görüştü. Ateş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceğini ancak MHP Lideri Bahçeli'nin MHP'nin grup toplantısında 'Bunların sırtını sıvazlamayın' sözlerinin ardından görüşmenin iptal olduğunu söyledi.

Ayşe Ateş: Erdoğan ile görüşmemiz gerçekleşmedi
Son Güncelleme: 10 Haziran 2024 Pazartesi 14:09
10 Haziran 2024 Pazartesi 14:06

Ankara'da sokak ortasında suikaste uğrayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Özgür Özel’i ziyaret etti. Görüşmenin ardından Ateş, açıklamalarda bulundu. Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep TAyyip Erdoğan ile görüşeceklerini ancak görüşmenin iptal olduğunu söyleyen Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında 'Bunların sırtını sıvazlamayın' sözlerinin ardından görüşmenin iptal olduğunu ifade etti.

Ateş, "Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli'nin çağrısı sanırım karşılık buldu" dedi.

Ateş'in açıklaması şöyle:

"BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU"

Ayşe Ateş görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "10 gün önce sayın Hasan Doğan beni aradı. Sayın Cumhurbaşkanı'nın geçen hafta içi benimle görüşeceğini söyledi. Ancak akabinde MHP'nin grup toplantısı oldu. Devlet Bahçeli her zaman olduğu bizi karalamakla, iftira atmakla itham etti. Orada bir çağrıda bulundu. 'Bunların sırtını sıvazlamayın' dedi. Bence Cumhurbaşkanı ile yapacağım görüşmeden haberi oldu. Bu sebeple Cumhurbaşkanına mesaj gönderdiğini düşünüyorum. Sanırım bu sebeple çağrılmadık. Normalde geçen hafta görüşmemiz gerekiyordu. Ancak görüşme gerçekleşmedi. Bahçeli'nin çağrısı sanırım karşılık buldu" dedi.

DURUŞMA 1 TEMMUZ'DA GÖRÜLECEK

Sinan Ateş cinayetine ilişkin dava 1 Temmuz'da Ankara'da görülecek. Savcılığın hazırladığı soruşturma dosyasında 22 kişi yargılanıyor. Ayrılan dosyaya ilişkin ise bir gelişme henüz yaşanmadı. O dosyada MHP ve Ülkü Ocakları yöneticisi 17 kişinin olduğu düşünülüyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar