Yunan turistten küstah hareket! Ayasofya önünde bayraklı provokasyon

Yunanlıların Ayasofya hazımsızlığı bir türlü sona ermiyor. İstanbul'un simgelerinden olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ziyaret eden bir Yunan turist bayrak açarak provokasyon yaptı. Çekildiği Yunan bayraklı fotoğrafı sosyal medyada paylaşan küstah adam "Sevgili şehrim, sonsuza kadar Yunan" notuyla yayınladı. Hadsiz Yunan'a çok sayıda kullancı tepki gösterdi.

Yunan turistten küstah hareket! Ayasofya önünde bayraklı provokasyon
Son Güncelleme: 16 Mart 2024 Cumartesi 16:26
16 Mart 2024 Cumartesi 16:23

2020 yılında ibadete açılan İstanbul'un simgelerinden olan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi her gün yüzbinlerce kişi tarafından ziyaret edilirken Yunanlıların hazımsızlığı devam ediyor.

Sultanahmet Mmeydanı önünde Ayasofya'yı kadraja alarak Yunanistan bayrağı açan Apostolos Papathedorou isimli Yunan turist fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Provokasyona devam eden Yunan turist, Ayasofya içerisinden de Yunanistan bayrağı açarak fotoğraf çekildi. Daha sonra ise çektirdiği fotoğrafı "Sevgili şehrim, sonsuza kadar Yunan" notunu ekleyek paylaştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendini avutan Yunan turistin paylaşımı büyük tepki çekti.

Bazı kullanıcılar, "Anca rüyanda görürsün" şeklinde yorumlar yaptı.

"AYASOFYA BİZE DÖNECEK"

30 Haziran 2023'te de benzer bir provokasyon yaşanmıştı. Ayasofya Camii'nin önüne gelen bir Yunan ülkesinin bayrağı açarak "Bir gün gerçek sahibine dönecek" paylaşımında bulunmuştu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar