Bahçeli'den 'askıda ekmek' yanıtı: Askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı

Grup toplantısında askıda ekmek tartışmaları hakkında konuşan MHP lideri Bahçeli, “Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı” dedi.

Bahçeli'den 'askıda ekmek' yanıtı: Askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı - Sayfa 1

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları şöyle:

1 16
 
Bahçeli'den 'askıda ekmek' yanıtı: Askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı - Sayfa 2

“Ekmek fiyatlarının zamlandığı dönemde Samsun İlkadım ilçesinde olduğu gibi dayanışma ve yardımlaşma ahlakıyla idrak edip vatandaşlarımızla buluşturmuştuk. Kendine bile devası olmayan şahıs Ekonomiden Sorumlu Bakanlık görevini icra ediyordu. Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı.

2 16
 
Bahçeli'den 'askıda ekmek' yanıtı: Askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı - Sayfa 3

Türkiye ekonomisi gücüne güç katacak, tüm art niyetli siyaset bezirganlarını ters köşeye yatıracaktır. Karadeniz'de bulunan 320 milyar m3'lük doğalgaz rezervine ilave olarak 85 milyar m3'lük doğalgaz bulunması ekonomide iyimserliği kamçılamıştır. Bu gelişmeler karşısında moralleri bozulan ekmeksizler kendilerini ele vermişlerdir. Askıda ekmek kampanyamıza kara çalanlar utanmalarını bilen gafillerdir.

3 16
 
Bahçeli'den 'askıda ekmek' yanıtı: Askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı - Sayfa 4

Bir ekonomist 'İstediğiniz kadar posta arabasını arka arkaya ekleyin bundan tren olmayacaktır' demiştir. Bırakın tren olmayı vagon olmaz bunlardan. Dün önüne konulan çanağı deviren kimliksizlerin zilletin askısında nasıl eridikleri görecekleri günler yakındır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye'ye Cumhur İttifakı'yla ulaşacağımıza inanıyoruz

4 16