İtalya'dan Gazze açıklaması: Askerlerimizi BM Barış Gücü olarak göndermeye hazırız

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'a karşı kesin bir zafer elde edene kadar Gazze Şeridi'ne saldırıları sürdüreceklerini söyledi. Son açıklamaya göre ölü sayısı 24 bin 762. İtalya Başbakan Yardımcısı Tajani, Gazze’de barış misyonuna ihtiyaç duyulması halinde kendi askerlerini BM ile barış gücü olarak göndermeye hazır olduklarını açıkladı.

İtalya'dan Gazze açıklaması: Askerlerimizi BM Barış Gücü olarak göndermeye hazırız
Son Güncelleme: 19 Ocak 2024 Cuma 16:28
19 Ocak 2024 Cuma 16:25

İsrail'in 105 gündür bombaladığı Gazze'de sivil ölümleri artarak devam ediyor. Netanyahu, Tel Aviv'de dün düzenlediği basın toplantısında, "Hamas'a karşı kesin bir zafer" elde edene kadar Gazze Şeridi'ne saldırıları sürdüreceklerini açıkladı.

Netanyahu, Birleşmiş Milletler dahil uluslararası toplum tarafından kabul edilen iki devletli çözüm önerilerini reddediyor.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Orta Doğu’daki gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı.

'ASKERLERİMİZİ BM BARIŞ GÜCÜ OLARAK GÖNDERMEYE HAZIRIZ'

Tajani, Lübnan'da 1000'den fazla İtalyan askerinin Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Barış Gücü (UNIFIL) olarak bölgede olduğunu söyleyerek "Gazze'de bir barış misyonu gerekirse geçiş aşamasında askerlerimizi BM Barış Gücü olarak göndermeye hazırız." dedi.

GAZZE'DE CAN KAYBI 24 BİN 762!

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, halen enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak ulaşılamadığını belirterek Gazze'de 7 Ekim'den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısının çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 24 bin 762'ye, yaralı sayısının da 62 bin 108'e yükseldiğini kaydetti.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar