Milli Eğitim Bakanı açıkladı: 5 gün sürmesi planlanan ara tatile uzatma geldi

Resmi tatil takvimine göre Kasım ara tatili 13 Kasım'da başladı.

Milli Eğitim Bakanı açıkladı: 5 gün sürmesi planlanan ara tatile uzatma geldi
Son Güncelleme: 13 Kasım 2023 Pazartesi 12:01
13 Kasım 2023 Pazartesi 11:59

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-2024 yılı tatil takvimini yayımladı. Takvime göre 1. ve 2. dönemin tüm tatil tarihleri netleşti. Ancak hafta sonları da hesaba katılınca uzunca bir tatil öğrencileri beklemiş oluyor.

Takvim gazetesinin haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci ara tatil dolayısıyla bir mesaj yayımladı. MEB takvimine göre Kasım ara tatili 13 Kasım Pazartesi günü başlayıp 17 Kasım Cuma günü bitiyor. Ancak 4 günlük hafta sonunun da hesaba katılmasıyla öğrenciler toplamda 9 gün tatil yapmış oluyor.

Bakan Tekin, mesajında öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu:
 
"Sevgili öğrencilerim, bir haftalık ara dönem tatiliniz bugün başladı. Tatilde dinlenmeyi, eğlenmeyi ve hobilerinize vakit ayırmayı ihmal etmeyin. Kendinizi geliştirmek için kütüphanelerde zamanınızı değerlendirin, yaşadığınız bölgenin tarihî ve doğal güzellikleri ile tanışın, size yeni kapılar aralayabilecek farklı etkinliklere iştirak edin. Öğrenmenin asla sınırı yok, her zaman yeni şeyler öğrenebilmenin sırlarını keşfedin."
 
Öğretmenlere uyarı: Seminer online mı olacak?

Tekin, mesajında öğretmenlere yönelik ise "Değerli meslektaşlarım, yoğun bir dönemi geride bıraktık. Planlama yapmak ve eğitim faaliyetlerini değerlendirmek için önemli bir fırsat olan bu zaman aralığında online olarak gerçekleştireceğiniz seminer çalışmalarında sizlere kolaylıklar diliyorum. Eğitimde sahanın gücüne inanan ve istişare kültürüyle şekillenen maarif anlayışımızla çocuklarımızı geleceğe birlikte hazırlayacağız. İyi tatiller" ifadelerini kullandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar