Antalya'da 3 ilçede eğitime fırtına engeli

Antalya'da fırtına ve aşırı yağış nedeniyle 3 ilçede eğitime ara verildi. Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü tarafından Antalya ve batı kesimlere aşırı yağış uyarısı yapıldı.

Antalya'da 3 ilçede eğitime fırtına engeli
Son Güncelleme: 29 Aralık 2021 Çarşamba 17:50
29 Aralık 2021 Çarşamba 17:48

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bu geceden itibaren Antalya merkezde, zamanla batı ilçelerinde aşırı yağış (100-200 kilo/metrekare), yüksek kesimler başta olmak üzere Kemer, Kumluca ve Finike’de yerel olarak 300 kilo/metrekare yağış beklendiği belirtildi. Yapılan uyarı sonrasında Antalya'da 3 ilçede eğitime ara verildi.

3 İLÇEDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yapılan uyarının ardından Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde, 30 Aralık günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Kumluca Kaymakamı Uğur Kolsuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince beklenen yoğun yağış nedeniyle ilçemizde 30 Aralık günü 1 gün süreyle eğitime ara verilecektir" dedi.

Finike Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre beklenen yoğun yağışlardan dolayı Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 30 Aralık 2021 Perşembe günü ilçemizde okullara ara verilmiştir" denildi. Kemer ilçesinde de eğitime bir gün ara verileceği öğrenildi.

Yorumlar