Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ankara adayı pazar günü açıklanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve kalan illerin adaylarını 14 Ocak Pazar günü açıklayacaklarını söyledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Ankara adayı pazar günü açıklanacak
Son Güncelleme: 12 Ocak 2024 Cuma 14:37
12 Ocak 2024 Cuma 14:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından derlenenler;

ADAYLAR PAZAR GÜNÜ AÇIKLANACAK

Geçtiğimiz pazar İstanbul merkezli olarak bazı büyükşehirlerle illerin açıklamalarını yaptık. Şimdi bu hafta da pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız. Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor. Pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü inşallah Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu'nda bu toplantımızı yapıp yine büyükşehirlerle kalan illerimizin açıklamasını yapacağız. Bugün yine il merkezimizde İstanbul'umuz ve çevreyle ilgili bir çalışmayı bugün yarın devam ettireceğiz.

Cumhur İttifakı olarak bizim başından itibaren gayet samimi bir havada Cumhur İttifakı olarak neler yapabiliriz, arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor, arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda geldikleri nokta nedir bunların değerlendirmesini yapıyoruz. Yine Devlet Bey'le dün bu minval üzere çalışmamızı yaptık. Malum Manisa ve Mersin'de büyükşehir olarak şu anda MHP çalışmalarını sürdürüyor. Onlar da bu çalışmalarda gayet güçlü bir şekilde gerek Büyükşehir adayı noktasında gerek ilçeler üzerindeki çalışmalarını birlikte arkadaşlarımızla yürütüyorlar. Diğer büyükşehirlerde de bizimle yine aynı kararlılıkta çalışmaları yürütüyoruz. Çok çok emin adımlarla inanıyoruz ki bu seçimlerde Cumhur İttifakı karşı yakada olanlara beklemediği bir hüsranı yaşatacaktır. Bu konuda teşkilatlarımız çok güçlü el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

"ABD'DEN HUSİLERE ORANTISIZ GÜÇ"

Orantılı bir eylem söz konusu değil. Bu yapılanların hepsi de orantısız bir güç kullanımıdır. Bu orantısız güç kullanımını şu anda Amerika aynı şekilde İsrail Filistin'de de yapmakta. İran, tüm bunların karşısında kendini nasıl korur ona bakmakta. İngiltere zaten Amerika'yla beraber bu süreç içerisinde hep adımını atmıştır, atmaya devam ediyor. Şu anda Kızıldeniz'i malum bunlar bir kan gölüne çevirme hevesindeler. Yemen, Husilerle şu anda bütün güçlerini kullanmak suretiyle bölgede ister Amerika olsun ister İngiltere olsun onlara karşı gereken cevabı verdiğini vereceğini söylüyor. Bu konuda en ufak bir rehavete yer olmadığını da ifade ediyorlar. Şu anda değişik kanallardan değişik haberler alıyoruz. Husilerin gerek Amerika'ya karşı gerek İngiltere'ye karşı çok başarılı savunmalar yaptığını, başarılı cevaplar verdiğini farklı kanallardan alıyoruz.

"İSRAİL LAHEY'DE MAHKUM OLACAK"

İsrail kendini savunuyor. Savunmalarını yapmaya başladılar. Fakat bizim vermiş bütün belgeler Lahey'de iş görüyor. Bu belgeleri artırarak vermeye devam edeceğiz. O belgeler ağırlıklı olarak görsel belgeler de söz konusu. İsrail orada mahkum olacaktır. Bunu bekliyoruz. Çünkü Lahey'in adaletine inanıyoruz. İsrail kendini savunurken savunmadan bahsediyor. Burada savunma yok taarruzla ayın 7'sinden itibaren açık hava hapishanesi gibi bölgeyi kan gölüne çevirdiler.

"ERDOĞAN'I SÖZLÜ SALDIRIYLA BİTİREMEZLER"

Herzog'u farklı sanıyorduk ancak o da Netanyahu'ya uydu galiba. Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak başarılı olamazlar. Erdoğan'ı sözlü saldırılarla bitiremezler. Her zaman zalimler kaybetti yine öyle olacak.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar