Bakan Kurum: Altılı masa “İlk Evim İlk İş Yerim” projesine karşı çıktılar, onlara rağmen üretmeye devam ediyoruz

Denizle'de konuşan Bakan Kurum, "Türkiye Yüzyılı’nın Muhteşem Türk Şehri Denizli’mizde bugüne kadar dar gelirli 10 bin 815 ailemizi yeni sıcak yuvalarına kavuşturduk… Altılı masa hep birlikte koro halinde ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesine karşı çıktılar, onlara rağmen biz milletimize eser üretmeye devam edeceğiz, çünkü bizim seçim kaygımız yok" dedi

Bakan Kurum: Altılı masa “İlk Evim İlk İş Yerim” projesine karşı çıktılar, onlara rağmen üretmeye devam ediyoruz
Son Güncelleme: 28 Ocak 2023 Cumartesi 17:03
28 Ocak 2023 Cumartesi 16:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleşen Denizli’deki toplu açılış töreninde konuşan Bakan Kurum, “Sizlere hizmet etmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz çalışıyoruz. Nerede bir afet olsa biz iki saat sonra vatandaşımızın dizinin dibindeyiz ve o afetlere acılarımıza ortak oluyor. Sonuna kadar da vatandaşımızın mutluluğuna şahit olmak için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

“Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımız eliyle 10 bin 815 konut kazandırdık”

Bakan Murat Kurum, Denizli’nin turizmiyle, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle Ege’deki cazibe merkezi eşsiz bir şehir olduğunu belirterek, “Türkiye Yüzyılı’nı Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladılar. Tükiye Yüzyılı’nda Muhteşem Türk Şehirleri inşası için Denizli’miz içinde gece gündüz hizmet ediyoruz. Bugüne kadar TOKİ Başkanlığımız eliyle 10 bin 815 konut kazandırdık. Deprem oldu Bozkurttaydık, deprem oldu vatandaşlarımızın acılarına ortak olduk, konutlarını yaptık teslim ettik.” dedi.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine 5 milyon 135 bin vatandaşımız başvuru yaptı”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini için bugüne kadar 5 milyon 135 bin vatandaşın başvuru yaptığını belirten Bakan Kurum, “Denizli’mize ilk etapta 3 bin 150 konut inşa ediyoruz. İnanın bu projeyi açıkladığımız zaman o altılı masa hep birlikte koro halinde bu projeye karşı çıktılar. Ama hamdolsun milletimiz bize inancını güvenini 5 milyonu aşkın başvuruyla gösterdi. Biz milletimizi hiçbir zaman mahcup etmedik, ne söz verdiysek o sözleri tuttuk. 16 bin imarlı arsamızı da Denizli’deki hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bereketli Denizli’mizin ekonomisine, istihdamına, gençlerin geleceğe güvenle bakacağı bu sanayi sitelerinde Denizli üretmeye, istihdam oluşturmaya devam edecek 300 bereketli dükkân kazandırıyoruz. Ne söz verdiysek sözlerimizi tuttuk. ” diye konuştu.

Bakan Kurum, Denizli’ye verdikleri sözü yerine getirerek 1.449 konutun ve 50 dükkânı hak sahiplerine teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın huzurla, refah içerisinde yaşayacağı yeni yuvalarımız, dükkânlarımız hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“Altılı masaya rağmen biz milletimize eser üretmeye devam edeceğiz, çünkü bizim seçim kaygımız yok”

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 21 yıldır kutlu davanın izinde; uzun ve zorlu bir yolda olduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Milletin istikbaline olan inancımızla bu yolu aşmak için ‘Büyük ve güçlü Türkiye’yi’ inşa etmek için gece gündüz demeden yürümeye devam ediyoruz. Ne zaman darda kalsak ne zaman zorda kalsak yanımızda hep siz vardınız, Denizli vardı, 81 ilde 84 milyon vatandaşımız vardı. İşte bu dua, dertlerine derman olduğumuz gönüllerin duasıdır. Pamukkale’nin güzelliğinin sirayet ettiği kalplerin duasıdır. Çok şükür; eser yerine bahane üretenlerden olmadık. Her zaman eser ürettik ve eser siyaseti yaptık. Altılı masaya rağmen biz milletimize eser üretmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim gelecek seçim kaygımız yok. Bizim kaygılarımız çocuklarımıza, evlatlarımıza daha iyi, daha güzel gelecek bırakma kaygısıdır.”

“İnşallah o gün sandıkta; sizlerin gücüyle, Denizli’mizin desteğiyle, aziz milletimizin engin ferasetiyle yeni bir zafer destanını hep birlikte yazacağız”

Davasında kararlı olanların engel tanımaz yürüyüşünün 2023 yılında daha da hız kazanacağını ve Denizli’nin bir kez daha Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mızı ve Cumhur İttifakımızı rekor bir oyla destekleyeceğini vurgulayan Bakan Kurum, “Şimdi bu meydandan tüm Denizlili kardeşlerime soruyorum. 2023 yılında Denizli’miz sandıkları patlatacak mı? Türkiye Yüzyılı’nda Genel Başkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duracak mı? Allah sizlerden razı olsun. Bizde tüm ekibimizle birlikte gece gündüz demeden hizmet etmeye devam edeceğiz. Annelerimizin, babalarımızın, genç kardeşlerimizin hizmetinde olacağız. İnşallah hep birlikte Türkiye Yüzyıl’ında o gün sandıkta; sizlerin gücüyle, Denizli’mizin desteğiyle, aziz milletimizin engin ferasetiyle yeni bir zafer destanını hep birlikte yazacağız.” diye konuştu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar