Türk konsolosluğuna saldırı: Almanya'dan PKK açıklaması!

Almanya, terör örgütü PKK yandaşlarının Türkiye'nin Hannover Başkonsolosluğu'na düzenlediği saldırıyı en güçlü şekilde kınadı.

Türk konsolosluğuna saldırı: Almanya'dan PKK açıklaması!
Son Güncelleme: 27 Mart 2024 Çarşamba 17:53
27 Mart 2024 Çarşamba 17:52

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Christian Wagner, başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, "Hannover'deki Türk Başkonsolosluğu'na yapılan saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Şiddet nereden gelirse gelsin, toplumumuzda yeri yoktur ve bu, elbette özellikle özel koruma altında olanlar için de geçerlidir." dedi.

Wagner, bu konuda Türk tarafıyla temas halinde olduklarını belirterek, "Faillerin bir an evvel tespit edilip cezai olarak sorumlu tutulmalarını ümit ediyoruz. Soruşturma halen devam etmektedir. Bu saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Olayın bir an önce aydınlatılması ve sorumluların adalet önüne çıkarılması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Sözcü Yardımcısı Cornelius Funke de güvenlik makamlarının bu olayı yakından takip ettiğini ifade ederek, "Güvenlik makamları, ülkemizdeki tüm kurumlara ve tüm gruplara yönelik şiddet içeren saldırıları önlemek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar." diye konuştu.

Hannover'de dün gece terör örgütüne destek yürüyüşü düzenleyen PKK yandaşları, sonrasında Türkiye'nin Hannover Başkonsolosluğu'na gelerek binanın camlarını sert cisimlerle kırmaya çalışmıştı. Saldırganlar, Başkonsolosluğun ana giriş bölümündeki camı çatlattıktan sonra kaçmıştı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar