Akşener'den Anıtkabir'e 8 Mart ziyareti

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret eden İYİ Parti lideri Akşener, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Akşener deftere "Bir kez daha söz veriyoruz ki ülkemiz ve milletimiz için durmaksızın çalışacak, evlatlarımızın geleceği için yılmaz bir mücadele verecek, Cumhuriyetimizin yeni asrında kadınlarla birlikte tarih yazacağız" ifadelerini yazdı.

Akşener'den Anıtkabir'e 8 Mart ziyareti
Son Güncelleme: 8 Mart 2023 Çarşamba 16:28
8 Mart 2023 Çarşamba 16:24

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Anıtkabir'i ziyaret etti. Beraberindeki başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ile 81 il ve ilçe teşkilatından gelen kadınlarla Aslanlı Yol'dan yürüyen Akşener, Atatürk'ün mozolesine geldi. Mozoleye çiçek bırakan Akşener, daha sonra kadınlarla saygı duruşunda bulundu.

2-006.jpg

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Akşener, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

aksener.jpg

'KADINLARLA BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ'

Akşener, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, Türk milletine medeniyet yolundaki en büyük armağanın olan Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında bir kez daha huzurundayız.

Biz nice zor şartların ve imkansızlıkların içerisinde Cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliğiyle bugünlere gelen köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de yılmayan, yıkılmayan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. Cumhuriyetimizin bizim için ne kadar büyük bir şans olduğunun da farkındayız. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz kadınlar, daha çocuk yaşta içtiğimiz anda sadakatimizle medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki 1934 yılında Batılı ülkelerden bile önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verebilen bu Cumhuriyet, 2023 yılında bunun hatırasıyla yetinemez. Çünkü biliyoruz ki kadınların omuzlarında yükselen bu memleket, yeni asrında kadınları görmezden gelemez. Çünkü Türk kadını güçlü olursa Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla bir kez daha söz veriyoruz ki ülkemiz ve milletimiz için durmaksızın çalışacak, evlatlarımızın geleceği için yılmaz bir mücadele verecek, Cumhuriyetimizin yeni asrında kadınlarla birlikte tarih yazacağız.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar