AK Parti'de 7 ilin il başkanları değişti

AK Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası 7 ilde il başkanları değiştirildi. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, yeni il başkanlarının isimleri ve görev değişikliklerinin gerekçelerine dair detaylar paylaşılmadı.

AK Parti'de 7 ilin il başkanları değişti
Son Güncelleme: 25 Haziran 2024 Salı 08:57
25 Haziran 2024 Salı 08:54

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği toplantı, AK Parti Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi ve yaklaşık 5 saat sürdü. 

Değişiklik yapılan iller şu şekilde:
1. Zonguldak
2. Kastamonu
3. Osmaniye
4. Adıyaman
5. Gaziantep
6. Erzincan
7. Afyon

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, yeni il başkanlarının isimleri ve görev değişikliklerinin gerekçelerine dair detaylar paylaşılmadı. Ancak bu değişikliklerin, parti içi dinamiklerin ve yerel seçim hazırlıklarının bir parçası olduğu belirtiliyor.

Toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti çalışmaları kapsamındaki değerlendirmeleri ile başladı ve çeşitli gündem maddelerinin ele alınmasıyla devam etti. Parti içi reorganizasyon, yerel seçim hazırlıkları ve ülke gündemine dair stratejiler toplantının ana başlıklarını oluşturdu.

Toplantı sonrası, Cumhurbaşkanı Erdoğan parti genel merkezinden gece yarısı ayrıldı. Erdoğan'ın, partinin hedeflerine ulaşması ve halkın beklentilerine daha iyi cevap verebilmesi adına bu tür değişikliklerin gerekli olduğuna vurgu yaptığı bildirildi.

Bu kapsamda, yeni atanan il başkanlarının partiye dinamizm katması ve yerel düzeydeki çalışmalara katkı sağlaması bekleniyor. AK Parti'nin, yerel seçimler öncesi bu tür değişikliklerle örgüt yapısını güçlendirme ve saha çalışmalarını etkinleştirme amacı taşıdığı ifade ediliyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar