ABD, Türkiye’den yardım istedi

Türkiye ile iş birliği yapmak isteyen ABD, büyükelçilik aracılığıyla ürün talep listesi gönderdi. ABD'nin teklifinde sağlık malzemelerinin takas yöntemiyle tedarik edilebileceği de vurgulandı.

ABD, Türkiye’den yardım istedi
Son Güncelleme: 9 Nisan 2020 Perşembe 10:07
9 Nisan 2020 Perşembe 10:05

Koronavirüsle mücadele kapsamında bugüne kadar yardım isteyen 93 ülkenin 32'sine karşılık veren Türkiye, yeni talepleri de almaya devam ediyor. Türkiye ile işbirliği yapmak isteyen ABD de büyükelçilik aracılığıyla ürün talep listesi gönderdi.

Hürriyet gazetesinden Eray Görgülü'nün haberine göre, ABD'nin teklifinde sağlık malzemelerinin takas yöntemiyle tedarik edilebileceği de vurgulanırken listede ceset torbasından sabuna kadar pek çok ürün yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı aracılığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ticaret Bakanlıklarına ulaşan ABD'nin listesinde şu ürünler var:

 "Yatak, N95 maske, eldiven, gözlük, ventilatör, mobil röntgen sistemi, antibiyotik, morfin, antiviral aşılar, alkol bazlı el ovma dezenfektanı, cerrahi sabun, klorid, ceset torbası, dezenfektan, ev izolasyonu için kitler, medikal tüpler, ölçülü solunum cihazı, oksijen yüz maskesi, tibbi gaz, burun kanülü, laringoskop seti, galoş, tıbbi önlük ve örtü, cerrahi maske, anestezi makinesi, numune taşıma çantaları ve taşınabilir nabız ölçme makinesi."

 

Yorumlar

U Mustafa En beğenilen yorum
ABD Takas yöntemi ile alırım demiş.Yani paraları tırlar dolusu silah verdiğim ypg ye harcadığım için para bitti.O yüzden benden silah al uçak al gerekirse rahip branseni al ödeşelim demiştir.