İstanbullular dikkat! 90 gün sürecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Küçükçekmece ve Yenibosna arasındaki metrobüs yolunda yenileme yapacak. 90 gün sürecek "Beyaz Yol" çalışması nedeniyle D-100 kara yolu 2 şeride düşürülecek.

İstanbullular dikkat! 90 gün sürecek
Son Güncelleme: 4 Temmuz 2024 Perşembe 16:38
4 Temmuz 2024 Perşembe 16:32

İBB'den yapılan açıklamaya göre, metrobüs yolunda asfaltlar sökülerek beton yol çalışmaları yapılacak. Daha önce Yenibosna-Cevizlibağ ile Beykent-İBB Sosyal Tesisleri arasındaki bölümler ile Cevizlibağ-Mecidiyeköy arasındaki metrobüs güzergahındaki 9 durağı kapsayan "Beyaz Yol" uygulaması tamamlanırken şimdi de Küçükçekmece ve Yenibosna metrobüs durakları ve arasındaki yollar yenilenecek.

20 YIL DAYANIKLI

İBB Yol Bakım tarafından yürütülecek çalışmalar kapsamında eskiyen asfaltlar sökülecek. Özel reçeteli yapılacak beton kaplama "Beyaz Yol" ile 20 yıl boyunca bozulma ve deformasyon olmaması ve konforlu yolculuk yapılması hedefleniyor.

ttttttttt.jpg

D-100 KARAYOLU 2 ŞERİDE DÜŞÜRÜLECEK

Küçükçekmece ve Yenibosna arasındaki çalışma 6 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Çalışma, 5 durağı kapsayacak şekilde gidiş-dönüş olarak yapılacak. 90 gün sürecek çalışma sırasında, belirtilen güzergahta D-100 karayolu 2 şeride düşürülecek.

Metrobüs seferlerinde aksama yaşanmayacak çalışmada, yol yapımı Yenibosna-Sefaköy durakları arasında D-100 kara yolu Beylikdüzü yönünde başlayacak.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar