9 yaşındaki çocuğa istismar davasında pişkin savunma: 'Suç olduğunu bilmiyordum'

Tokat’ta anne babası boşanan 9 yaşındaki çocuğun 3 yıl boyunca, babasının komşusu tarafından istismara uğradığı ortaya çıktı. Küçük kızı 6 yaşından beri tehdit ettiği belirtilen fail, mahkemede yaptığı savunmada, “Suç olduğunu bilmiyordum, cezaevine girmek istemiyorum” sözleri ile kan dondurdu.

9 yaşındaki çocuğa istismar davasında pişkin savunma: 'Suç olduğunu bilmiyordum'
Son Güncelleme: 7 Eylül 2023 Perşembe 14:48
7 Eylül 2023 Perşembe 14:28

Tokat'ın Erbaa ilçesi Çevresu köyünde yaşayan A.K.'nin annesi F.K. ve babası M.K. kızları 3 yaşındayken boşandı, çocuğun velayeti babaya verildi.

9 YAŞINDAKİ ÇOCUK 3 YIL BOYUNCA İSTİSMARA UĞRADI

İddiaya göre, babası ve babaannesiyle köyde yaşayan 9 yaşındaki A.K.'ye komşuları Onur K. (20), 3 yıldır cinsel içerikli görüntüler izletti ve daha sonra çocuğu istismar etmeye başladı.

Yaz aylarında kısa süreliğine annesinin yanında kalan A.K., durumu, tatil için gittikleri Bursa'da arkadaşlarına anlattı. Annesi, kızının yaşadıklarını diğer çocukların ailelerinden öğrenince, Erbaa'ya dönüp şikayetçi oldu.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin başlattığı soruşturmada şüpheli yakalandı. "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan adliyeye sevk edilen Onur K., 28 Ağustos'ta tutuklanıp cezaevine konuldu. A.K. annesine teslim edildi.

6 YAŞINDAN İTİBAREN TEHDİT EDİLMİŞ

Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne götürülüp, aile görüşmecileri eşliğinde ifadesi alınan A.K., ilk istismarın 6 yaşındayken başladığını, Onur K.'nin kendisine cinsel içerikli görüntüler izlettiğini, daha sonra da istismar ettiğini anlattı.

A.K. yaşadıklarını Bursa'daki arkadaşına anlattığını, Onur K.'nin tehdit ettiğini, bu sebeple de durumu kimseye söyleyemediğini ifade etti. Çoçuk ayrıca babasına teslim edilmek istemediğini, bu durumun yeniden yaşanabileceğini söyledi.

‘SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM, CEZAEVİNE GİRMEK İSTEMİYORUM’

Onur K. ise ifadesinde çocuğa "Hiç kimseye söyleme beni hapse atarlar" şeklinde tehdit ettiğini itiraf etti. Ayrıca "Babası bu durumu öğrenmiş 2 gün önce bana vurdu. Suç olduğunu bilmiyordum, pişmanım, cezaevine girmek istemiyorum" sözleriyle kan donduran Onur K. tutuklandı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar