43 ilde FETÖ operasyonu!

Ankara merkezli 43 ilde FETÖ'nün jandarma ve emniyet yapılanması ile gaybubet evlerine yönelik soruşturmasında 143 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

43 ilde FETÖ operasyonu!
Son Güncelleme: 14 Eylül 2021 Salı 11:13
14 Eylül 2021 Salı 11:10

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün FETÖ mensuplarının deşifresine yönelik çalışmaları sonucunda örgütün Jandarma Genel Komutanlığı "mahrem imamları" oldukları tespit edilen 61'i eski kamu görevlisi, 102 şüpheli hakkında operasyon başlatıldı.

EMNİYET YAPILANMASINA DA OPERASYON

AA'da yer alan habere göre sözde üst düzey örgüt mensuplarıyla çok sayıda iletişim kurduğu tespit edilen, örgüt mensubu olduklarına dair ifade ve teşhis tutanağı bulunan, örgütsel kodlamalar ile FETÖ'ye yüksek derecede bağlı oldukları anlaşılan, örgütün emniyet mahrem yapılanmasında yer aldıkları belirlenen, tamamı daha önce rütbeleri sökülen 8'i birinci sınıf, 1'i ikinci sınıf emniyet müdürü olmak üzere şüphelinin gözaltına alınması için operasyon yapıldı.

 

 

26'SI GAYBUBET EVLERİNDE KALIYORDU
Ayrıca yakalanmamak amacıyla örgütün talimatı doğrultusunda "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evlerinde kaldıkları tespit edilen 16'sı ByLock kullanıcısı 26 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

143 ŞÜPHELİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ
Ankara merkezli 43 ilde eş zamanlı operasyonlarda hakkında gözaltı kararı verilen 143 şüphelinin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM, Organize ve Mali Şubesi ekiplerince operasyon başlatıldı.

Yorumlar