3 ilde denize girmek yasak

Olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle Sakarya, Kocaeli ve Sinop'ta denize girmek yasaklandı.

3 ilde denize girmek yasak
Son Güncelleme: 16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:37
16 Ağustos 2023 Çarşamba 07:35

Sakarya ve Kocaeli ve Sinop'ta, olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle denize girilmesine izin verilmiyor.

SAKARYA

Sakarya'nın Karadeniz'e kıyısı olan Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin sahil kesimlerinde dalga ve Rip akıntısı etkili oluyor. Elverişsiz şartlar nedeniyle kaymakamlıklar tarafından bugün de 3 ilçede denize girmek yasaklandı.

KOCAELİ

Kocaeli Kandıra Kaymakamlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre de olumsuz hava ve deniz şartları sebebiyle Kerpe, Kovanağzı, Miço, Kumcağız ve Cebeci plajları dışındaki tüm plaj ve koylarda denize girilmesine müsaade edilmiyor.

SİNOP

Sinop Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Erol Karaömeroğlu başkanlığında toplandığı ve olumsuz hava koşulları, akıntı nedeniyle denize girilmesine yasak getirildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimiz Merkez ilçede denizde son dönemlerde yaşanan boğulma vakaları, meteorolojik olaylar, rip, dip akıntısı ve yoğun rüzgarlar söz konusu olduğundan, vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması amacıyla, ikinci bir karara kadar, Sinop ili Kuzey kesimde bulunan Kumkapı Plajından başlayıp, Sarıkum yüzme alanı da dahil, denize girilmesinin yasaklanmasına, söz konusu denize girme yasağının kolluk birimleri, Sinop Belediyesi ve Özel İdare tarafından takibinin yapılmasına, bahse konu yüzme alanlarının sıklıkla ilgili kurumlarca takip edilmesine, yasaklanan yerlerin kamu kurumları ve yerel basın tarafından halka duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar