Çanakkale açıklarında bot kazası: 21 kişi hayatını kaybetti

Çanakkale'nin Eceabat-Gökçeada açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan bir lastik botun alabora olması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti. 5'i çocuk olan kurbanlar arasında bir de hamile kadın yer alıyor.

Çanakkale açıklarında bot kazası: 21 kişi hayatını kaybetti
Son Güncelleme: 15 Mart 2024 Cuma 17:17
15 Mart 2024 Cuma 17:15

Çanakkale’nin Eceabat-Gökçeada açıklarında meydana gelen ve düzensiz göçmenleri taşıyan bir lastik botun alabora olması sonucu yaşanan trajik olayda, 5'i çocuk olmak üzere toplam 21 kişi yaşamını yitirdi. Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, zorlu deniz şartları altında gerçekleşen bu kaza, bölgede geniş çaplı bir arama kurtarma operasyonunun başlatılmasına neden oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, "Eceabat-Gökçeada açıklarında meydana gelen elim kazada düzensiz göçmenleri taşıyan bot alabora olmuştur. Bu trajik olayın ardından 1 uçak, 2 helikopter, 1 İHA ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 9 bot ile diğer kurumlara ait 9 bot olmak üzere toplam 18 bot ve 502 personelle geniş çaplı arama ve kurtarma çalışmalarına hızla başlanmıştır" denildi.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bilgisi verilirken, şu ana kadar 2 kişinin kendi imkanlarıyla, 2 kişinin ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı açıklandı. Ancak, yapılan çalışmalar sonucunda 5'i çocuk olmak üzere 21 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi. Valilik, gelişmelerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğini duyurdu.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar