ABD'de ilkokula düzenlenen saldırıda 14 çocuk ve 1 öğretmen hayatını kaybetti

ABD'de bir ilkokula düzenlenen saldırı sonucu 14 çocuk ve 1 öğretmen hayatını kaybetti. Şüpheli, polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

ABD'de ilkokula düzenlenen saldırıda 14 çocuk ve 1 öğretmen hayatını kaybetti
Son Güncelleme: 25 Mayıs 2022 Çarşamba 08:00
25 Mayıs 2022 Çarşamba 08:00

ABD’deki ilkokula yönelik korkunç saldırı Teksas eyaletinde meydana geldi. Eyaletteki bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırı sonucu 14 öğrenci ve bir öğretmenin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de yaralandığı belirtildi. Şüphelinin gözaltına alındığı öğrenilirken hakkında bir detay paylaşılmadı.

YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

Yerel medyadan edinilen ilk bilgilere göre, saldırı San Antonio'nun 90 dakika batısındaki 16 binden fazla nüfusu bulunan Uvalde kasabasında gerçekleşti.

Yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Uvalde ilkokuluna düzenlenen saldırıda ilk gelen bilgilere göre en az 2 çocuğun yaşamını yitirdiği, aralarında 45 yaşında bir yetişkinin de bulunduğu 13 kişinin de yaralı olarak Uvalde Memorial Hastanesine kaldırıldığı kaydedilmişti. Son gelen bilgilerde 14 çocuk ve 1 öğretmenin hayatını kaybettiği bildirildi.

Polis, şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığını duyururken, sanık hakkında herhangi bir detay paylaşmadı.

TÜM OKULLAR KAPATILDI
Kasabadaki bütün okullar kapatılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay yerine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile saldırıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi. 

Yorumlar