1 buçuk yaşındaki çocuk kuyuya düştü

İstanbul Esenyurt’ta 1 buçuk yaşındaki çocuk parkta açık bırakılan kuyuya düştü.

1 buçuk yaşındaki çocuk kuyuya düştü
Son Güncelleme: 23 Ağustos 2019 Cuma 12:02
20 Nisan 2019 Cumartesi 13:34

Esenyurt’ta 1 buçuk yaşındaki Suriyeli bebek parkta açık bırakılan kuyuya düştü.  Daha sonra bebeğini kurtarmak isteyen annede kuyuya atladı. İtfaiye ekipleri bebeği ve annesinin kurtardı.

Suriyeli anne Hadil Haccar (25),1.5 yaşındaki bebeği Ömer Asaf Haccar ile birlikte dün akşam Atatürk Mahallesi'nde bulunan Necmettin Erbakan parkına geldi. Annesinin bir anlık dalgınlığıyla küçük çocuk parkta bulunan havuzun basınç kuyusuna düştü. Yaklaşık 7 metre derinliğinde olduğu belirtilen kuyuya düşen bebeğini fark eden anne de çocuğunu kurtarmak için kuyuya atladı. Çevredekiler anne ve çocuğa yardımcı olmak istediler ancak başarılı olamadılar.

Parktakilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Parka gelen itfaiye ekipleri kuyunun girişine vinç sistemi kurarak, mahsur kalan anne ve çocuğunu kurtarmak için çalışma başlattı. Kuyuya inen bir itfaiye eri önce küçük bebeği vince bağlanan sedyeye aldı. Bebek, sedyeyle yukarıya çekildi.

İtfaiye eri daha sonra aynı şekilde anne Hadil Haccar'ı kuyudan çıkardı. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonunda kurtarılan anne ve çocuğu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, annenin vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenildi. Görevliler, anne ve çocuğunun düştüğü kuyunun ağzını tahta ve taş koyarak kapattı.

Yorumlar