Bakan Şimşek'ten Almanya teması: Ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını bekliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, sosyal medya hesabından Almanya Başbakan Yardımcısı Dr. Habeck ile gerçekleştirdiği toplantı sonrası açıklama yaptı. Şimşek, Almanya ile yıl sonuna kadar dış ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını beklediğini belirterek Almanya'dan güçlü bir destek beklediğini söyledi.

Bakan Şimşek'ten Almanya teması: Ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını bekliyoruz
Son Güncelleme: 27 Ekim 2023 Cuma 07:24
27 Ekim 2023 Cuma 07:23

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Almanya Başbakan Yardımcısı Dr. Robert Habeck bir toplantı gerçekleştirdi. Şimşek, Almanya ile yıl sonuna kadar dış ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını beklediğini söyledi. Ayrıca Şimşek, önümüzdeki döneme vurgu yaparak Almanya'dan güçlü bir destek beklediğini belirtti.

Görüşmeyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Şimşek şu ifadelere yer verdi;

Bugün Almanya Federal Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Sayın Dr. Robert Habeck ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

Almanya ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz. Bu yıl sonuna kadar her iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını bekliyoruz. Ülkemizde 8 binden fazla Alman sermayesine sahip ya da Alman sermayesi ortaklığı ile kurulmuş firma bulunuyor.

"GÜÇLÜ DESTEK VURGUSU"

Her iki ülke arasında var olan güçlü bağların ve işbirliğinin daha da artırılması için Sayın Habeck ile yatırım imkanlarını değerlendirdik ve Orta Vadeli Program’ımızın detaylarını paylaştık.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar