Bakan Şimşek AK Parti'nin çalışma kampında konuştu... Partililere 'tasarruf tedbirleri' uyarısı

AK Parti, Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısını tamamladı. Kampta Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in partililere tasarruf tedbirlerine uyulması gerektiğinin uyarısında bulunduğu öğrenildi. Şimşek'in yıl sonuna kadar enflasyonun düşeceğini de ifade ettiği belirtildi.

Bakan Şimşek AK Parti'nin çalışma kampında konuştu... Partililere 'tasarruf tedbirleri' uyarısı
Son Güncelleme: 4 Haziran 2024 Salı 13:19
4 Haziran 2024 Salı 13:17

AK Parti'nin 31'inci İstişare ve Değerlendirme Kampında seçim değerlendirmesi, genel merkez ve Meclis çalışmalarının yanı sıra eğitim, ekonomi, enerji tarım, adalet, güvenlik ve dış politika konuları gündeme geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yaptığı sunumda partililerin tasarruf tedbirlerine uymasını istedi ve bu konuda hassas olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Şimşek, yıl sonuna kadar enflasyonun düşeceğini de ifade etti.

Edinilen bilgilere göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, yaptığı sunumda yıl boyunca doğalgaz fiyatlarına zam gelmeyeceğini belirtti.

"GAZZE KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN MÜCADELESİNİN DEVAM EDECEK"

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, diğer ülkelerle dengeli siyaset yürüteceklerini İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırımı, Gazze konusunda Türkiye’nin uluslararası mahkemelerde mücadelesinin devam edeceğini, 1967 sınırlarına ilişkin sunumlar yaptığı öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise yeni müfredata ilişkin ve okullardaki kantinde satılan şekerli yiyeceklere ilişkin bir sunum yaptı.

Et fiyatlarına ilişkin sunum gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise fiyatların yakın zamanda düşüşe geçeceğini belirtti.

Ayrıca AK Parti kampında teşkilatın revize edilmesi ve yeni insan kaynağı için adımlar atılması gündeme geldi. Partiye katılım yollarının çeşitlendirilmesi için yeni isimler ve yüzler siyasete dahil edilecek.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar