Bakan Bilgin'den EYT açıklaması: İlk maaşlar nisan ayında alınacak

Bakan Bilgin, "İlk maaş nisanda, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonraki ilk ay yani." ifadelerini kullandı.

Bakan Bilgin'den EYT açıklaması: İlk maaşlar nisan ayında alınacak
Son Güncelleme: 1 Mart 2023 Çarşamba 13:32
1 Mart 2023 Çarşamba 13:29

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) ilk maaşlarını nisan ayında alınacağını söyledi. 

Bakan Bilgin,  EYT sürecine ilişkin bilgi verdi. Vedat Bilgin, yasanın Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe gireceğini ve başvuru yapılabileceğini söyledi.

Hak kaybı olmayacağının altını çizen Bilgin, "Panik yapmaya gerek yok" derken müracaatların E-Devlet üzerinden yapılabileceğinin de altını çizdi.

Bakan Bilgin ilk maaşların ne zaman alınabileceği konusuna "Maaşlar nisan ayında alınacak" diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, EYT'nin bütçeye ek yük getirmeyeceğini ifade ederek "Hepsinin planlaması yapıldı" dedi.

Vedat Bilgin, şu ifadeleri kullandı:

"Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin bu dönemde çıkması buruk bir sevinç. Bütçeye ek yük olmayacak, hepsinin planlaması yapıldı. Meclis Genel Kurulu'nda yasalaşan düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra başvuru yapabilecek.

Hak kaybı olamayacak panik yapmaya gerek yok. E-devletten üzerinden müracaat yapılabiliyor. E-Devlet üzerinden bir sorunla karşılaşırlarsa, sanmıyorum bir sorunla karşılaşacaklarını bizzat da başvuru yapabilirler. İlk maaş nisanda, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonraki ilk ay yani."

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar