BOTAŞ'tan açıklama: Doğalgaza zam var mı?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, haziran ayı itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gazın ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığını duyurdu.

BOTAŞ'tan açıklama: Doğalgaza zam var mı?
Son Güncelleme: 31 Mayıs 2024 Cuma 13:00
31 Mayıs 2024 Cuma 12:59

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), doğalgazda haziran tarifesinde herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu.

BOTAŞ'ın internet sitesinde yayınlanan tarife tablosuna göre, haziranda geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine haziranda uygulayacağı satış fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz  için 4 bin 80 lira olarak açıklandı. Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar