Akaryakıta zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkacak

Başta motorin ve benzin olmak üzere akaryakıt fiyatları son dakika gelişmeleri milyonlarca araç sahibinin gündeminde yer alıyor. Akaryakıt fiyatları bugün bir kez daha zamlanmaya hazırlanıyor. Peki 12 Şubat 2024 Pazartesi güncel benzin-mazot fiyatı ne kadar, 13 Şubat akaryakıt fiyatları ne kadar olacak?

Akaryakıta zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkacak - Sayfa 1

Geçen haftalarda peş peşe yapılan benzin ve motorin zammı sonrası akaryakıt litre fiyatları rekor seviyeye ulaşmıştı. Petrol fiyatları, döviz kurları ve vergilerdeki artış akaryakıt fiyatları için yeni zamların kapısını aralamıştı. 

1 9
 
Akaryakıta zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkacak - Sayfa 2

Akaryakıt zamları hız kesmeden devam ediyor. Dolar kurunun rekordan rekora koşması, ek vergiler ve küresel piyasalardaki fiyat artışları, akaryakıta art arda zam olarak yansıyor.

2 9
 
Akaryakıta zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkacak - Sayfa 3

Tarihinde ilk kez 45 lira bandına ulaşacak

Benzin 40 lirayı, motorin 43 lirayı aşmıştı. Mazot fiyatı bu gece bir kez daha zamlanarak 45-46 TL seviyelerinden satılacak.

3 9
 
Akaryakıta zam geliyor: Cumhuriyet tarihinin en yüksek seviyesine çıkacak - Sayfa 4

Mazot litre fiyatı için bu gece yarısı 2 lira 55 kuruş zam geleceği öğrenildi. Zamla birlikte motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul'da 44.19 TL'ye, Ankara'da 45 TL'ye, İzmir'de 45.22 TL'ye yükselecek.

4 9