Alo demenin fiyatı arttı! Cep telefonu tarifelerine dev zam

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından, cep telefonu tarifelerine büyük zam geldiği açıklandı. Mobil haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi yıllık yüzde 65 zamlanırken 'Alo' demenin dakikası 3 lira 12 kuruşa yükseldi.

Alo demenin fiyatı arttı! Cep telefonu tarifelerine dev zam
Son Güncelleme: 3 Nisan 2024 Çarşamba 13:43
3 Nisan 2024 Çarşamba 13:39

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Mobil Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret tarifesini güncelledi. Yenilenen fiyatlara göre, altı ay önce hizmete giren tarife fiyatlarında yüzde 28'e varan zamma gidildi. Yıllık artış oranı ise yüzde 65'e çıktı.

ARAMA 3 LİRA 12 KURUŞ

Yeni ücret tarifesine göre yurt içi aramanın dakikası 3 lira 12 kuruşa, uluslararası aramaların dakikası ise 31 lira 35 kuruşa yükseldi. Hat devir ücretlerinden 59.83 TL, İsim, Unvan değişikliğinden 40.86 TL, Numara değişikliği hizmetlerinden ise 136.52 TL alınacak. Sim kartlarının değişikliğinde, garanti kapsamındaki işlemler ücretsiz olmaya devam ederken, kayıp, çalıntı ve kullanıcı hatası nedeniyle değiştirilecek SIM kartlardan ise 136.52 TL ücret alınacak.

AYRINTI ÜCRETİNİN SAYFASI 4 LİRA 9 KURUŞ

Faturalarında ayrıntılı görüşme ücretlerini de görmek isteyen kullanıcılar, faturalarla birlikte gönderilen her bir ayrıntı sayfası için 4 lira 9 kuruş ödeyecek. SMS ücretleri yurtiçi için 2 lira 23 kuruş, yurtdışı için ise 5 lira 51 kuruş olarak belirlendi. Bilinmeyen numaraları aramanın dakikalık bedeli ise 8 lira 84 kuruş oldu.

Mobil Azami Ücret tarifesi, 1 Nisan ve 1 Ekim olmak üzere yılda iki kez güncelleniyor. Mobil operatörler Turkcell, Türk Telekom Mobil ve Vodafone, bu tarifede belirlenen ücretlerden daha yüksek bir ücret talep edemiyor.

Bu içeriğimize de göz atabilirsiniz clear_all

Yorumlar